NAJLEPSZA WSPÓLNA PIOSENKA 2014

Ewa Bielecka
Ewa Bielecka

WYNIKI:

1. MROZU​, Sound’n’Grace​ – Nic do Stracenia – 34,7%
2. Grzegorz Hyży​, Tabb – Oficjalny Profil​ – Na Chwilę – 20,8%
3. Kamil Bednarek​, Staff – Chwile Jak Te – 17,2%
4. Liber​, Natalia Szroeder​ – Teraz Ty – 15,9%
5.Donatan , CLEO​, Enej​ – Brać – 11,4%

NOMINOWANI W KATEGORII: NAJLEPSZA WSPÓLNA PIOSENKA 2014

 

BEDNAREK

Polski wokalista reggae, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista. W latach 2008–2012 wokalista formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku zespołu sygnowanego jego nazwiskiem.

STAFF

Aktywny na scenie opolszczyzny od 2007 r. Oprócz pojedynczych utworów i gościnnych występów można go było usłyszeć w projektach: Rondobanda (R7B7 EP 2011), Poddasze czy MałoSkromni. Od 2008 r.aktywny na polskiej scenie freestyle’owej.Pierwsze solowe LP ukazały się jesienią 2014 r.

donatan

Twórca, producent muzyczny, członek legendarnego Kasta Składu. Jego muzykę można usłyszeć na ponad 50 polskich płytach hip-hopowych z czego wiele uzyskało status złotych i platynowych płyt. Współpracował z większością Polskiej sceny Hip-hopowej na jego bitach można było usłyszeć takich wykonawców jak Peja, Pezet, Pih, Sokół, Tede, Gural, Waldemar Kasta, Chada, Ten Typ Mes oraz wielu wielu innych.

CLEO

Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem” wokalistka, autorka tekstów, malarka, kobieta wielu talentów. Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul, Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Laryn Hill.

ENEJ

Polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego. Utwór ten jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej to wesoły Kozak podróżujący po świecie.

grzegoRZ hyzy

Wokalista o niesamowitej barwie głosu i doskonałym poczuciu rytmu. Koncertuje w pełnym, energetycznym składzie oraz w bardziej kameralnym, ale jakże magicznym – w wersji akustycznej. Dotychczas do współpracy zapraszał wielu doświadczonych poznańskich muzyków. Ze swoim projektem odwiedził wiele polskich miast, ale jego korzenie muzyczne zawsze będą związane z Poznaniem.

tabb

Polski producent, kompozytor i realizator, autor/współautor i producent takich hitów jak m.in. Wszystkiego na Raz, Małe Rzeczy, W stronę słońca, Flirt, Czyste Szaleństwo, Karuzela, Co z nami będzie, Ważne, Sacrum, Pierwszy Raz, You & I, Kiss. Wyprodukował setki utworów i dziesiątki albumów w wielu gatunkach współczesnej muzyki.

LIBER

Tak naprawdę Marcin Piotrowski, muzyk, ceniony autor tekstów. Zdobył już serca wielu fanów. Dzięki udziałowi w „Bitwie na głosy” przystojny muzyk udowodnił, że ma charyzmę i talent. Powoli wzbija się na szczyt polskiej sceny muzycznej.

SZROEDER

Wokalistka Kaszubka. Od dzieciństwa obracała się w kręgach artystycznych. Wychowywała się otoczona zdarzeniami muzycznymi i teatralnymi. Już dziesięciolatka była aktorką teatru „Dialogus”. Dzięki temu poznała tajniki teatru inspirującego się tradycją kaszubską. Uniwersalne wartości kultury również nie były jej obce, ponieważ była uczestniczką parchowskich festiwali teatralnych i muzycznych.

MROZU

Swoje pierwsze utwory Mrozu nagrywał z raperem Wozem, który był pionierem wrocławskiej sceny hip hopowej. Owocem tej współpracy było wyróżnienie Radia Eska, które umieściło utwór „Jestem imprezą” na składance Rap Eskadra vol. 3. Mrozu nawiązał współpracę z DJ Kennethem z Holandii i Mr Kingloverem z Jamajki, tworząc skład dancehallowo/hip hopowy Party Soldiers.

soundj

Sound’n’Grace nie jest klasycznym chórem gospel, zarówno pod względem repertuaru, jak i wizerunku scenicznego – koncertuje nie tylko w miejscach uznawanych za ‚święte’ ale i w klubach jazzowych (Akwarium Jazzarium, Tygmont, Hybrydy), rockowych (Hard Rock Café), w centrach artystycznych (Fabryka Trzciny, Teatr Praga) oraz na scenach prestiżowych teatrów (Teatr Capitol, Teatr Kwadrat, Teatr Polski).  Wśród solistów, którzy pracowali, bądź nadal pracują z chórem, znajdują się laureaci Opolskich Debiutów (TVP1), Szansy na Sukces (TVP2), Twojej Drogi do Gwiazd (TVN) oraz Konkursu Piosenki im. Agnieszki Osieckiej .