NAJLEPSZY WOKALISTA 2014

Ewa Bielecka
Ewa Bielecka

WYNIKI:

1. MROZU​ – 30,1%
2. Artur Rojek​ – 23,4 %
3. Kamil Bednarek​ – 22,0%
4. Dawid Kwiatkowski​ – 13,7%
5. Rafał Brzozowski – strona oficjalna​ – 10,8%

NOMINOWANI W KATEGORII: NAJLEPSZY WOKALISTA 2014

 

ROJEK

Lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju. Artur Rojek jest również pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu odbywającego się nieprzerwanie od 2006 roku.

BEDNAREK

Polski wokalista reggae, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista. W latach 2008–2012 wokalista formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku zespołu sygnowanego jego nazwiskiem.

KWIATKOWSKI

Jak wiele dzisiejszych gwiazd, zbudował swoją karierę w internecie. Zaczął blogować już w wieku 11 lat. Nagrywał też własne wersje swoich ulubionych piosenek. Jego profil szybko zdobył sporą popularność.Na profesjonalny debiut przyszedł czas w 2013 roku. Pierwszy album „9893” uzyskał status złotej płyty na trzy tygodnie przed oficjalną premierą.

MROZU

Swoje pierwsze utwory Mrozu nagrywał z raperem Wozem, który był pionierem wrocławskiej sceny hip hopowej. Owocem tej współpracy było wyróżnienie Radia Eska, które umieściło utwór „Jestem imprezą” na składance Rap Eskadra vol. 3. Mrozu nawiązał współpracę z DJ Kennethem z Holandii i Mr Kingloverem z Jamajki, tworząc skład dancehallowo/hip hopowy Party Soldiers.

BRZOZOWSKI

Swoje Pierwsze utwory Mrozu nagrywał z raperem Wozem, który był pionierem wrocławskiej sceny hip hopowej. Owocem tej współpracy było wyróżnienie Radia Eska, które umieściło utwór „Jestem imprezą” na składance Rap Eskadra vol. 3. Mrozu nawiązał współpracę z DJ Kennethem z Holandii i Mr Kingloverem z Jamajki, tworząc skład dancehallowo/hip hopowy Party Soldiers.