Joanna Dudkowska feat. KOVA & Gwiazdy Polskiej Estrady

  28
  Kiedy:
  27 Październik 2018@19:00 – 21:00
  2018-10-27T19:00:00+00:00
  2018-10-27T21:00:00+00:00
  Gdzie:
  Aula Artis - ul gen. Tadeusza Kutrzeby 10
  Poznań
  Koszty:
  69 zł

  Projekt – Joanna Dudkowska feat. KOVA & Gwiazdy Polskiej Estrady, to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. 

  Joanna Dudkowska to czołowa polska gitarzystka basowa. W Auli Artis wystąpi z wiolonczelistką Agnieszką Kowalczyk, znaną jako KOVA oraz gwiazdami polskiej sceny muzycznej: Urszulą, Felicjanem Andrzejczakiem (Budka Suflera)  Robertem Chojnackim, Witkiem Łukaszewskim, Chuciem Frazierem oraz Piotrem Nowakiem. Towarzyszyć im będą: Mateusz Urbaniak – piano, Mateusz Brzostowski – perkusja, Adaś Konieczny – gitara, Kamila Bilicka – wokal.

  Spektakl „Music and Visual Experience” określany jest jako swoista podróż po muzyce. W nowatorskich aranżacjach znanych utworów,  na bas i wiolonczelę z towarzyszeniem zespołu, artyści odkrywają na nowo zarówno kompozycje z kręgu muzyki popularnej jak i klasycznej. W programie znajdą się m.in. przeboje z repertuaru Michaela Jacksona, Muse, Bruno Marsa. Nie zabraknie też utworów autorskich będących fuzją jazzu, rocka i muzyki klasycznej. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi zespół wykona niezapomniane piosenki takie jak „Na sen”, „Dmuchawce latawce”, „Jolka, Jolka” czy „Prawie do nieba”. Całości dopełnią wizualizacje oraz prezentacja „Biżuterii z głębią” autorstwa Marzanny Szkuty

  Joanna Dudkowska to basistka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej .Wymieńmy choćby Felicjana Andrzejczaka, Roberta Chojnackiego, Niki Buzz’a, Witka Łukaszewskiego i jego grupę Grand Piano, czy Chuc’a Fraziera. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Sopot TOP of the TOP 2018, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2017, Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge 2015 w Memphis w stanie Tennessee, Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival. Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues”. Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Niki Buzz’em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie BASISTA. Jej twórczość została zauważona przez światowy serwis BassTheWorld, Bass Players United czy niemiecki  magazyn dla basistów Bass Quarterly.

  PODZIEL SIĘ
  Współtwórca, wydawca oraz Redaktor Naczelna portalu Muzykoholicy.com

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wprowadź swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj