Joanna Dudkowska feat. KOVA & Gwiazdy Polskiej Estrady

  36
  Kiedy:
  27 Październik 2018@19:00 – 21:00
  2018-10-27T19:00:00+00:00
  2018-10-27T21:00:00+00:00
  Gdzie:
  Aula Artis - ul gen. Tadeusza Kutrzeby 10
  Poznań
  Koszty:
  69 zł

  Projekt – Joanna Dudkowska feat. KOVA & Gwiazdy Polskiej Estrady, to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. 

  Joanna Dudkowska to czołowa polska gitarzystka basowa. W Auli Artis wystąpi z wiolonczelistką Agnieszką Kowalczyk, znaną jako KOVA oraz gwiazdami polskiej sceny muzycznej: Urszulą, Felicjanem Andrzejczakiem (Budka Suflera)  Robertem Chojnackim, Witkiem Łukaszewskim, Chuciem Frazierem oraz Piotrem Nowakiem. Towarzyszyć im będą: Mateusz Urbaniak – piano, Mateusz Brzostowski – perkusja, Adaś Konieczny – gitara, Kamila Bilicka – wokal.

  Spektakl „Music and Visual Experience” określany jest jako swoista podróż po muzyce. W nowatorskich aranżacjach znanych utworów,  na bas i wiolonczelę z towarzyszeniem zespołu, artyści odkrywają na nowo zarówno kompozycje z kręgu muzyki popularnej jak i klasycznej. W programie znajdą się m.in. przeboje z repertuaru Michaela Jacksona, Muse, Bruno Marsa. Nie zabraknie też utworów autorskich będących fuzją jazzu, rocka i muzyki klasycznej. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi zespół wykona niezapomniane piosenki takie jak „Na sen”, „Dmuchawce latawce”, „Jolka, Jolka” czy „Prawie do nieba”. Całości dopełnią wizualizacje oraz prezentacja „Biżuterii z głębią” autorstwa Marzanny Szkuty

  Joanna Dudkowska to basistka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej .Wymieńmy choćby Felicjana Andrzejczaka, Roberta Chojnackiego, Niki Buzz’a, Witka Łukaszewskiego i jego grupę Grand Piano, czy Chuc’a Fraziera. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Sopot TOP of the TOP 2018, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2017, Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge 2015 w Memphis w stanie Tennessee, Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival. Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues”. Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Niki Buzz’em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie BASISTA. Jej twórczość została zauważona przez światowy serwis BassTheWorld, Bass Players United czy niemiecki  magazyn dla basistów Bass Quarterly.

  PODZIEL SIĘ
  Współtwórca, wydawca oraz Redaktor Naczelna portalu Muzykoholicy.com