SHA Ensemble

  25
  Kiedy:
  30 Listopad 2018@19:00 – 21:00
  2018-11-30T19:00:00+00:00
  2018-11-30T21:00:00+00:00
  Gdzie:
  Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
  Kalisz
  Koszty:
  25 zł

  Koncert z cyklu Pofolkujmy sobie z… S.H.A. Ensemble

  S.H.A. – to spotkanie wynikające z poczucia przynależności do wielobarwnego, podzielonego, ale mimo wszystko współdzielonego miejsca kulturowego, jakim jest ta specyficzna część Europy Środkowo-Wschodniej, z której się wywodzą. Susanna Jara i Hanka Wójciak – wokalistki i autorki piosenek wzajemnie zafascynowane swoją twórczością. Wiosną 2017 roku postanowiły połączyć swoje siły i śpiewać razem. Są liderkami własnych formacji, grają koncerty, wydają płyty, w S.H.A. stoją obok siebie i wzajemnie się wspierają.

  Hanka to góralka z Zakopanego, gdzie w domu rodzinnym mówi gwarą. Susanna urodziła się w Poczajowie na Ukrainie, biegle włada ukraińskim, rosyjskim i łemkowskim, dlatego S.H.A. to śpiew wielogłosowy w kilku językach i gwarach.

  S.H.A. – to pieśni własne oraz tradycyjne. Artystki dzielą się tym, co kochają, z czym czują głęboką więź. Jednocześnie sięgają do wspólnych galicyjskich korzeni.

  W S.H.A., jak w soczewce, odbija się wartość kulturowej różnorodności, będącej podstawą do budowania muzycznej wspólnoty w dialogu. Współprzeżywane pieśni niosą zadumę, radość i nadzieję, odnosząc się do złożonych, ale w wielu miejscach wspólnych dziejów ich słowiańskich grup kulturowych.

  S.H.A. to projekt, w którym gościnnie występują muzycy zaangażowani w nurt szeroko pojętej muzyki etnicznej, m.in. Agata Siemaszko, Miroslav Rajt, Paweł Harańczyk, Szymon Piotrowski, Jacek Długosz.

  S.H.A. to eksperyment, który zrodził się z potrzeby serca.

  W Kaliszu zespół wystąpi w składzie:
  Susanna Jara – śpiew, słowa, muzyka, skrzypce
  Hanka Wójciak – śpiew, słowa, muzyka
  Paweł Harańczyk – pianino

  Bilety w kasie CKiS w Kaliszu, tel. 627652552 lub online w cenie:

  w przedsprzedaży 25 zł – do niedzieli 25 listopada 2018

  30 zł – od poniedziałku 26 listopada 2018

  PODZIEL SIĘ
  Muzykoholicy.com || Wspieramy Polskich Artystów