Siostry Łotry w klubie Alchemia w Krakowie

  82
  Kiedy:
  28 Marzec 2019@20:00 – 23:00
  2019-03-28T20:00:00+00:00
  2019-03-28T23:00:00+00:00
  Gdzie:
  klub Alchemia. ul. Estery 5 (róg Estery i Placu Nowego)
  Kraków
  Koszty:
  20 zł

  Zapraszamy serdecznie na koncert laureatów 3. miejsca pierwszej edycji programu „Start naGranie” w Trójce Polskim Radiu. SIOSTRY ŁOTRY to zupełnie niecodzienny twór wykonujący zadziorne piosenki w języku polskim.

  „ŁYSE KONIE”:

  KONCERT PIOSENKI HUMANISTYCZNEJ

  „Wydaje mi się, że możecie bardzo poważnie zamieszać na tej scenie muzycznej w naszym kraju. (…) Jesteście tak niemodni, że aż tworzycie własną modę!”
  // Hirek Wrona (Trójka)

  Zapytani dlaczego to, co tworzą określili mianem „piosenki humanistycznej” odpowiedzieli, że to takie od człowieka dla człowieka. Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.

  Piosenka humanistyczna – powinnaś opatentować to sformułowanie i jechać z nim ku przyszłości. (…) Udowodniłaś wielu innym wokalistkom, że nie należy bać się trudnych, polskich słów.
  // Ten Typ Mes

  Ten osobliwy twór wykonujący zadziorne piosenki w języku polskim trudno zakwalifikować do jednego gatunku muzycznego. W ich muzyce słychać wpływ jazzu, klasyki, piosenki aktorskiej, folku… Znajdziemy też śladowe ilości rocka, hip-hopu, czy punka.

  Ich instrumentarium wzbudza wiele emocji. Oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, flet i wiolonczelę.

  „Nic dodać nic ująć, widać że macie swój styl.”
  // Wojtek Mazolewski

  Zespół liczy cztery osoby: dwie kobiety – siostry Marię i Julię Kępisty oraz dwóch łotrów – Karola Gadzało i Marcina Wippicha. Każdy z nich ma spore doświadczenie muzyczne. Jako Siostry Łotry zagrali m.in. na festiwalach: „Flugery” we Lwowie, „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym oraz „TU” w Tucznie. Laureaci III miejsca w talent show „Start naGranie” organizowanym przez Trójkę Polskie Radio. Z ważniejszych osiągnięć wyróżniają również Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, przyznaną z rąk Katarzyny Nosowskiej podczas Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie 2017, a także: wyróżnienie i tytuł laureata na Festiwalu „Fama” w Świnoujściu, III miejsce Na Festiwalu Twórczości „Korowód” w Krakowie.


  LINKI:
  // Facebook: https://www.facebook.com/siostrylotry/
  // Instagram: https://www.instagram.com/siostry_lotry/

  PODZIEL SIĘ
  Muzykoholicy.com || Wspieramy Polskich Artystów