NAJLEPSZA WOKALISTKA 2015

WOKALISTKA

Aneta Figiel – 23,2%

Natalia Przybysz – 21,9%

Stashka – 19,3%

Mela Koteluk – 18,5%

Natalia Nykiel – 17,1%


Aneta Figiel

Aneta Figiel – urodzona we Włocławku wokalistka, ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu i jest absolwentką Sekcji Wokalnej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Szerszej publiczność dała się poznać ponad 10 lat temu w programie „Jaka to melodia”, w którym śpiewa do dzisiaj. Występowała w musicalach: „Piotruś Pan”, „Grease”, „Miss Sajgon”, „Chicago”. Jest laureatką „Szansy na sukces” i uczestniczką Koncertu Debiutów na Festiwalu w Opolu. W sierpniu 2006 r. udało jej się zdobyć drugą nagrodę w konkursie „Przebojem na antenę” organizowanym przez Polskie Radio, co zaowocowało obecnością jej piosenki na pierwszych miejscach Polskiej Listy Przebojów i Extra Listy w Radio dla Ciebie. Z utworem „Myśl o Tobie” zakwalifikowała się w 2010 roku do finału Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji Oslo 2010. Aneta współpracowała jako chórzystka ze znanymi polskimi artystami, m.in. z Bajmem, De Mono, Marylą Rodowicz. Artystka pełni obowiązki trenera wokalnego: jest również kompozytorką i autorką tekstów. W 2015 r. wydała debiutancką płytę „Plan A”, z której pochodzą single: „Kahone”, „Love” i „Samotny dzień”.

W 2016 r. zaprezentowała swój materiał w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (Radiowa Trójka). Wystąpiła z gośćmi specjalnymi: Andrzejem Krzywym, Łukaszem Zagrobelnym, Tobiaszem Staniszewskim i Robertem Janowskim oraz znanym w Polsce i na świecie kwartetem smyczkowym – Atom String Quartet. Jeśli muzyka odzwierciedla Artystę, o piosenkach Anety Figiel można śmiało powiedzieć, że ukazują ją jako 100% kobietę – mocną, wrażliwą i zmienną. Wokalistka swoją twórczością wzrusza, poprawia nastrój, skłania do refleksji i dodaje energii niezależnie od wieku. Jej płyta „Plan A” to dwanaście autorskich piosenek, które układają się swoisty przewodnik po miłości, ukazujący jej piękno, zawiłości i konsekwencje. Podczas koncertów możemy również usłyszeć klimatyczne covery, utrzymane w stylistyce retro pop.


Debiutancka płyta Anety Figiel – ,,Plan A”

[NOWOŚĆ] Aneta Figiel – Zabierz Co Chcesz

Zapowiedź najnowszego teledysku Anety Figiel do piosenki „Samotny dzień”.

ANETA FIGIEL – PRZEDŁUŻA WALENTYNKI!

#ROZMÓWKA z ANETĄ FIGIEL – odcinek 12


Mela Koteluk, fot.Honorata Karapuda
fot.Honorata Karapuda

Mela Koteluk, urodzona 3 lipca 1985 r. wokalistka i autorka tekstów. 8 maja 2012 r. wydała swoją pierwszą płytę pt. „Spadochron”, którą okrzyknięto jednym z najgłośniejszych debiutów zeszłego roku.

Muzyka Meli wypada z szufladek, jest poetycko, ale zadziornie, lirycznie i rockowo. Pierwszy album, „Spadochron”, zawiera dwanaście autorskich kompozycji z pogranicza popu i brzmień alternatywnych, łobuzersko puszczających oko do eklektycznych konwencji. Wciągający i oryginalny klimat płyty budują przestrzenne instrumenty i bezpretensjonalna narracja Meli.

15 marca 2012 r. artystka opublikowała na YouTube teledysk do utworu „Dlaczego drzewa nic nie mówią”, który wyświetlono ponad milion razy. Śpiewała w chórkach u Gabrieli Kulki oraz w zespole Scorpions (wystąpiła z nimi m.in. w Royal Albert Hall na 80-tych urodzinach Michaiła Gorbaczowa). Piosenki „Melodia ulotna”, „Wolna”, „Działać bez działania” zyskały dużą popularność będąc rozgrywane m.in. w radiowej Trójce, czy rozgłośni Eska Rock. Piosenki cieszą się na YouTube ponad milionowymi odtworzeniami.

Podczas jesiennej i wiosennej trasy promującej album „Spadochron” zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w większych i mniejszych miastach w całej Polsce, szczelnie wypełniając sale koncertowe.

W 2013 r. Mela w duecie z Czesławem Mozilem nagrała „Pieśń o szczęściu” – utwór promujący film „Baczyński” w reżyserii Kordiana Piwowarskiego.

Mela jest również inicjatorką akcji wspierającej żywe granie „Nie bądź dźwiękoszczelny”, a także laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego i plebiscytu „Ale Sztuka”.

Mela zdobyła dwa Fryderyki 2013 w kategoriach Debiut i Artysta Roku.


Chłodny front leci od Skorupa i Meli Koteluk. Najnowszy teledysk [posłuchaj i zobacz]

Mela Koteluk wystąpi w Starym Maneżu

Skorup i Mela Koteluk szykują wspólny klip! Sprawdź szczegóły!

Mela Koteluk znów migruje! Pierwszy koncert już 2 lutego!!

NeoMoMo z gościnnym udziałem Meli Koteluk!


Natalia Przybysz

Natalia Przybysz, zwana również jako N’Talia i Natu; polska wokalistka i autorka tekstów. Kojarzona szeroko, jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B „Sistars”. Po zawieszeniu zespołu Sistars, działalność Natalii możemy śledzić głównie pod nazwą NATU i NATALIA PRZYBYSZ (solowe projekty) gdzie poza kompozycjami i licznymi kolaboracjami producenckimi (Envee, Trębski, Zagórski, Zabrodzki) stała się liderem zespołu z niepowtarzalną energią, którą można poczuć podczas występów live.

Jako NATU, wydała dwa albumy: „Natu & Envee – Maupka comes home” and „Gram Duszy”. Dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka (w kategorii wokalista roku i album reggae i r&b). Album “Gram Duszy” spotkał się z uznaniem krytyków w Polsce i był porównywany do najlepszego soulu zagranicznego. W sierpniu 2011 Natu supportowała Erykę Badu na jej koncercie w Warszawie.

Latem 2012 już jako Natalia Natu Przybysz stworzyła projekt z okazji 50-lecia debiutu artystycznego JANIS JOPLIN. Przedsięwzięcie zostało uznane i niesamowicie odebrane przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, między innymi: Woodstock 2012 (premiera projektu), Męskie Granie 2012, 2013, jak również na jesiennej trasie koncertowej. Wg. redaktorów Jazzsoul przedpremierowa trasa koncertowa „Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r. Miłe słowa, uznanie, i wielka frekwencja podczas koncertów zarówno fanów Natalii Przybysz jak i miłośników utworów Janis Joplin pozwalające cieszyć się z tak doskonałego odbioru projektu, przyczyniły się do wydania w czerwcu 2013 płyty „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplina”. Był on inspiracją do stworzenia najnowszego krążka: Natalia Przybysz „Prąd”, który osiągnął status złotej pyty.
W 2015 r. artystka otrzymała Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za płytę „Prąd” i utwór roku – „Miód” oraz została nominowana do nagrody TVP Kultura – „Gwarancje Kultury”.


Shy Albatross i Mikromusic feat. Skubas zagrają w Starym Maneżu!

Shy Albatross – zespół Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskiego wydaje długo wyczekiwaną debiutancką płytę

Platynowa płyta dla Natalii Przybysz!


NataliaNykiel

Natalia Nykiel – wokalistka, autorka tekstów, muzyk. Mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem 2014 roku.
Wprowadzeniem do jej pełnoprawnego debiutu było wydanie w sierpniu 2014 roku EPki „Lupus” i zaprezentowanie teledysku do pierwszego singla „Wilk”. Obraz w reż. Martyny Iwańskiej (pierwszy w Polsce w całości kręcony metodą 360°) został wyróżniony w prestiżowym konkursie „Prześwietlamy rok 2014” serwisu musicis.pl i internautów zdobywając tytuł Najlepszego Polskiego Videoclipu.
23 kwietnia premierę miał longplay „Lupus Electro”. Świat „Lupus Electro” to połączenie matematycznie skończonych elektronicznych brzmień z zawartą w tekstach nieprzewidywalnością pierwotnych instynktów. Punktem wyjścia do stworzenia koncepcji albumu był komputerowy błąd. Error, który wydobywa się spośród milionów powiązań elektronicznych jednostek, aby wyświetlony na ekranie nieodwołalnie zmienić tok zdarzeń – zatrzymać precyzyjny mechanizm i otworzyć przejście do równoległych światów. Artystka nieśmiało zaprasza słuchacza w tę niebezpieczną podróż, gdzie nie ma rzeczy pewnych, a kierunek zwiedzania wyznaczają biegnące wilki.
Teledysk do drugiego singla „Bądź duży” w zaledwie dwa miesiące od premiery został wyświetlony ponad 4 miliony razy i jest na drugim miejscu najczęściej odtwarzanych clipów w Polsce! Artystka tuż po premierze płyty rozpoczęła koncerty promujące album. Jednymi z pierwszych były m.in. koncerty podczas Europejskich Targów Muzycznych CJG, przed kilkutysięczną publicznością podczas wspólnego koncertu z Ellą Eyre, czy w studiu im. Agnieszki Osieckiej w „Offensywie” Piotra Stelmacha w Radiowej Trójce. Natalia ma na koncie także szeroko komentowany w mediach opiniotwórczych występ z orkiestrą symfoniczną pod kierownictwem hiszpańskiego dyrygenta Diego Navarrro podczas koncertu w ramach 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie przed 12 tys. publicznością.

W czerwcu premierę miało audiowizualne wydawnictwo Lupus Electro [Remixes EP], na którym znalazły się remixy utworów z debiutanckiego albumu artystki, autorstwa Kuby Karasia z zespołu The Dumplings, Envee’go, Fonai, Pawbeatsa, R.A.U. i Stasiaka oraz Pati Yang! Remixy cieszą się ogromną popularnością, czego dowodem są setki tysięcy wyświetleń na YouTube.

Obecnie Natalia przygotowuje się do koncertów na najważniejszych festiwalach w kraju oraz do jesiennej trasy koncertowej w największych miastach, którą rozpocznie we wrześniu koncertem w warsazwskiej Stodole. Trasie towarzyszyć będzie reedycja debiutanckiej płyty wzbogacona o dodatkowe materiały.


[KONKURS] Natalia Nykiel w Klubie Kwadrat

Steczkowska, Kali, VNM, Nykiel i Borzym na jednej scenie!


StashkaKatarzyna Stashka Stasiak (ur. 6 lipca 1984 roku w Szczytnie na Mazurach) wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów).

Przygoda muzyczna Kasi rozpoczęła się już w przedszkolu, kiedy to śpiewała na każdym okolicznościowym przedstawieniu i już wtedy jako mała dziewczynka, zaczęła marzyć o tym, aby w przyszłości „zostać Gwiazdą”. W wieku 7 lat, głównie za namową swojego dziadka, który podarował jej pianino, rozpoczęła naukę gry na tym instrumencie w Szkole Muzycznej Igo stopnia w Szczytnie. Będąc jeszcze w szkole podstawowej, poprosiła swoich rodziców o gitarę, aby móc podgrywać sobie i znajomym na okolicznościowych biwakach i ogniskach. Rodzice spełnili jej prośbę, a Kasia w szybkim czasie sama opanowała podstawowe chwyty. Swoją edukację muzyczną kontynuowała na wydziale wokalnym w PSM II stopnia w Olsztynie, gdzie w 2003r. wyśpiewując arie i pieśni operowe zdobyła dyplom. W tym okresie koncertowała także w zespole cygańskim.

Podczas studiów w Poznaniu (mgr muzykologii) aktywnie udzielała się w Chórze Akademickim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, z którym koncertowała zarówno w Polsce jak i zagranicą ( Niemcy, Holandia, Chiny, Hongkong, Tajwan).
W tym czasie rozpoczęła współpracę z wieloma artystami (Marika, Kasia Cerekwicka, Zakopower, Ania Wyszkoni i in.), wspierając ich na scenie jako chórek.


[PREMIERA] Singiel promujący debiutancką płytę Stashki!

[PREMIERA] Debiutancki album Stashki „Naturalnie”


Kto jest Waszą faworytką? 😉