NAJLEPSZA WOKALISTKA akcji Wspieramy Polskich Artystów 2015

WOKALISTKA WPA

Marcelina – 41,2%

ShataQs – 33,2%

Luiza Ganczarska – 25,6%


LuizaGanczarskaLuiza Ganczarska, 21 lat, Łańcut.
Wokalistka, kompozytorka, tekściarka, studentka Produkcji i Realizacji Muzyki w Łodzi.
Ze sceną zna się od 6 roku życia. Ma na swoim koncie udział w wielu spektaklach, konkursach, festiwalach i koncertach.
Angażuje się w swoje solowe projekty, które nie są ograniczane do jednego gatunku.
Aktualnie tworzy też skład z zespołem rockowym BLANT.

Moja muzyczna droga zaczęła się 27 kwietnia 1994 roku – właśnie wtedy się urodziłam. Już od pierwszych chwil nie było wątpliwości w jakim kierunku będę zmierzać, gdy darłam japę najgłośniej na oddziale. Zostało mi to do dziś, lecz zmieniło się miejsce – scena. Scena to moje prywatne niebo. To miejsce, w którym budzi się we mnie GANCZARSKA i wulkan emocji, które z koncertu na koncert uzależniają coraz bardziej. Komponuję, śpiewam, piszę teksty. Gdy mój nowo poznany znajomy nie mógł zapamiętać mojego nazwiska, powiedziałam mu dla ułatwienia – „GAN jak pistolet, a CZARSKĄ już zapamiętasz”. Po zorganizowaniu przeze mnie mojego pierwszego charytatywnego koncertu, stwierdził on, że jestem pistoletem, który strzela dobrem – dziękuję. Dodam jeszcze, że strzelam pasją w czystej postaci i prawdziwą miłością do muzyki, którą chcę zarażać Was wszystkich.


,,Lubię dwa oblicza mojego życia muzycznego” – Luiza Ganczarska [WYWIAD]

BLANT I KaAtaKilla liczą na Wasze głosy !

#ROZMÓWKA z LUIZĄ GANCZARSKĄ– odcinek 2


fot. fot.Z.Zija, J.Pióro
fot. fot.Z.Zija, J.Pióro

Marcelina Stoszek: wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. W 2011 została wydana jej debiutancka płyta, która zyskała bardzo dobre opinie zarówno wśród słuchaczy jak i recenzentów. Rok 2012 rozpoczął się od nominacji Marceliny do nagrody Gazety Wyborczej „Warto” w kategorii Muzyka oraz nominacji do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2012 roku Marcelina pojawiła się na drugiej płycie June „July Stars”. We wrześniu ukazał się nowy album zespołu Happysad, na którym także zagościła Marcelina.

Marcelina zagrała wiele dużych koncertów, m.in. Open’er Festival w Gdyni – Tent Stage, a także na takich imprezach jak pokazy mody (Noc Młodych Zdolnych 2011), na Malcie w Poznaniu, w Stodole w Warszawie czy Gali Discoveur Europe. Ceni sobie również kontakt z publicznością i magiczny klimat, jaki można uzyskać podczas kameralnych koncertów, dlatego też, obok dużych, festiwalowych koncertów można ją usłyszeć w klubach w całej Polsce. Obecnie koncertuje promując singiel „Znikam” bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i słuchaczy (singiel „Znikam” uzyskał m.in. najwięcej głosów od słuchaczy w wakacyjnym konkursie Radia Ram i tym samym znalazł się na składance Ram Cafe 7).

9 października ukazał się album ,,Gonić Burzę” – trzeci album studyjny polskiej piosenkarki popowej Marceliny. Został wydany 9 października 2015 nakłademWarner Music Poland. To trzynaście kompozycji gitarowego popu stworzonych przez Marcelinę i wyprodukowanych przezRoberta Cicheg.


Cud nad Wisłą: gra Marcelina !

„Dobrze, że ludzie chcą się czasem zatrzymać” – wywiad z Marceliną

[RECENZJA] Marcelina – ,,Gonić Burzę”

[WYDARZENIE] Moja Krew – Twoja Krew: Kortez, Sławek Uniatowski, Michał Sobierajski i inni…


ShataQs

SHATAQS– to artystka, której korzenie muzyczne rozwijały się nie tylko w Polsce ale i w Azji oraz w mieście Nowy York. Od wielu lat działająca na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, poszczycić się może solidną kolekcją osiągnięć artystycznych, w tym współpracą z kilkoma wybitnymi artystami scen międzynarodowych jak Shaila Jordan czy Iwawo Furusawa, produkcji musicalowych off i on Broadway w NY czy „Tribute to Michael Jackson” z udziałem braci króla POP Jackson5, Macy Gray czy Judith Hill na Tokijskim Stadionie Jojogi w Japoni.

 Jest absolwentką Dzierżoniowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej.
W 2013 roku wraz ze swoim siedmioosobowym składem zwyciężyła finał muzycznego programu telewizyjnego „Must Be The Music”. Według krytyków swoim niekomercyjnym utworem „Die Free” ShataQS „złamała system” a oryginalnością, spójnością formy i świadomością muzyczną rzuciła na kolana zarówno jurorów jak i publiczność. Jest zdobywcą trzeciego miejsca oraz nagrody za najlepszy wokal na międzynarodowym festiwalu Taubertal Open Air Emergenza 2014 w Niemczech. Jest też jedną z trzech finalistów eliminacji do 20. Przystanku Woodstock 2014 co w rezultacie dało jej zespołowi bilet na dużą scene Woodstock’u w pierwszy dzień festiwalu 2014r.

Ma na swoim koncie singiel “You’re beautiful” , krążek EP “The Colors I Know” oraz płytę “Mr.Mankind”, która dedykowana jest człwiekowi jako zagubionej jednostce w świecie systemu. Nawołująca do przywrócenia równowagi pomiędzy „JA” a „EGO”


Nowy teledysk od ShataQS !

[PREMIERA] ShataQS – ,,Teraz”

[RECENZJA] Shata QS – Mr.ManKind