NAJLEPSZY WOKALISTA akcji WSPIERAMY POLSKICH ARTYSTÓW 2015

WOKALISTA WPA

Powhart – 38,1%

Mateusz Wróbel – 31,1%

Marcin Molendowski – 30,8%


 

MarcinMolendowskiMarcin Molendowski to młody wokalista, który każdą wolną przerwę poświęca na kształcenie swojego warsztatu wokalnego. Pochodzi z Gdyni, którą dumnie reprezentował w pierwszej edycji Bitwy na Głosy, w drużynie Maćka Miecznikowskiego.

Swój warsztat doskonalił pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej oraz w czasie warsztatów Just Cover It, gdzie poznał swojego obecnego trenera – Bartka Cabonia. Zdobył tytuł Kaszubskiego Idola 2012 i tryumfował w wielu konkursach i przeglądach muzycznych.

Na co dzień pełen zwariowanych pomysłów, uśmiechnięty chłopak, który upust swojej energii dawał m.in. na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni oraz tworząc swój solowy materiał. Jego koncerty to starannie zaplanowane show, którym dorównać chciałby swojej idolce Beyonce.

Jego główna zasadą jest to, by obiecać tyle, ile może dać a dawać więcej niż obiecał.


 

MateuszWrobelMateusz WRÓBEL – niepozorny talent ze Śląska, zdobywał doświadczenia na różnych scenach w Polsce – m.in. NCPP w Opolu, DMiT w Zabrzu. Uczestnik programów telewizyjnych „Bitwa Na Głosy”, „Szansa na sukces”, „Tak to leciało!”. Wokalista zespołów VOCCATA oraz CHEERS.

Wyobrażacie sobie, by ktoś swoim jednym ruchem odciął nam tlen? Ja też nie. Tak samo jest z muzyką w moim życiu.

Ale od początku… Śpiewać zacząłem przypadkiem. Dziwna sytuacja, ale tak podobno rodzą się kariery. W pierwszej klasie gimnazjum, szkoła obchodziła 70 lat swojego istnienia. Nauczycielka muzyki z tej okazji kompletowała szkolny chórek i solistów. Na kilka dni przed uroczystością, główny solista, mający zaśpiewać „Mury” z rep. Jacka Kaczmarskiego… dostał mutacji. Zrządzeniem losu nie mógł zaśpiewać, a na jego miejsce… wskoczyłem ja!

Od tego dnia mój świat stanął na głowie. Zacząłem coraz bardziej interesować się śpiewem, podejmowałem już wtedy próby swoich pierwszych kompozycji – jak na bardzo młody wiek poruszałem w nich dosyć smutne tematy. Pamiętam kilka tytułów – „Nadchodzi jesień…” czy „Rozstanie”.

Największy przełom, będący zwrotem w kierunku bardziej profesjonalnego śpiewu to mój udział w pierwszej edycji telewizyjnego show „Bitwa na głosy” (TVP2, wiosna 2011), gdzie przeżyłem dwa intensywne miesiące prób, stresu, obcowania z gwiazdami, kamerami i fantastycznymi ludźmi z innych ekip (mnie przypadł zaszczyt współtworzenia swoim głosem ekipy Haliny Mlynkovej – do dziś mam ogromny sentyment do niej, dlatego wciąż utrzymujemy kontakt). Te dwa miesiące to był dla mnie przede wszystkim intensywny kurs pracy nad swoim głosem. Codzienne próby wokalne, praca nad utworami, uczenie się swoich partii wokalnych – czyli czas w tygodniu wypełniony do maksimum. Ale wtedy odkryłem w swoim głosie, jak korzystać z magicznego „mostka”.

Na przełomie 2011 i 2012 roku można było mnie zobaczyć w programach:

  • „Bitwa na głosy” (TVP2 – 2011) – jako członek drużyny Haliny Mlynkovej;
  • „Szansa na sukces” (TVP2 – 2011) – w odcinku z zespołem DŻEM;
  • „Tak to leciało” (TVP2 – 2011) – z Haliną Mlynkovą i 16-tką programu „Bitwa na głosy”;
  • „Lato Zet i Dwójki” (TVP2 – 2011) – z Haliną Mlynkovą i 16-tką programu „Bitwa na głosy”;
  • „Must Be The Music – Tylko Muzyka” (Polsat – 2012) – udział w castingach jurorskich z zespołem CHEERS.

Później przyszedł czas na intensywne koncerty i dalszą wzmożoną pracę, ale teraz już z własnymi zespołami. Od lipca 2010 roku współtworzę zespół VOCCATA, który podejmuje gatunek poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej. Po „Bitwie na głosy” poczułem, że chciałbym robić także coś w innym gatunku. Dlatego w styczniu 2012 roku powstał zespół CHEERS – profesjonalny, niekonwencjonalny coverband. Z początkiem września 2015 zespół CHEERS oficjalnie zakończył swoją działalność.

Wiosną 2014 roku otrzymałem także zaproszenie do współpracy z orkiestrą rozrywkową KHW S.A. Happy Big Band z kopalni „Mysłowice – Wesoła”. Razem z orkiestrą w sierpniu 2014 zarejestrowałem materiał kolędowy na płytę, która ukazała się przed świętami Bożego Narodzenia w 2014 roku.

Do tej pory na scenie występowałem obok Haliny Mlynkovej, Macieja Miecznikowskiego, Andrzeja Lamperta oraz Hanny Banaszak. Zagrałem także wspólne koncerty z Dawidem Podsiadło oraz zespołami SBB i LemON.


 

PowhartPowhart (czyt. Powart) to początkujący producent muzyczny i wokalista z Sanoka. W wieku sześciu lat zaczął uczęszczać do szkoły muzycznej w Sanoku na akordeon prowadzony przez dyrektora szkoły Andrzeja Smolika. Od najmłodszych lat śpiewał również psalmy w Kościele. Od 16 roku życia zaczął udzielać się w chórach, na początku w chórze działającym przy Sanockim Domu Kultury, następnie w chórze kameralnym działającym w Sanockiej Szkole muzycznej, obecnie w chórze akademickim działającym przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Powhart swoje muzyczne inspiracje czerpie z różnych wykonawców, wśród których należy wymienić Madonnę, Missy Elliott, Dada Life, Klaas czy Tocadisco. Sam chce tworzyć piosenki, które będzie można w przyszłości w wygodny sposób aranżować, tak by zmienić charakter piosenki pozostawiając jej ducha. Ostatnio także jest silnie inspirowany latami 90tymi w których się wychował. Powhart jest rzadkim przykładem producenta, który nagrywa swój wokal do własnych piosenek. Jest także otwartym gejem,i między innymi do społeczności LGTB chce trafiać ze swoją muzyką.


 

POWHART : ,,Dajcie mi mocnego kopniaka!” [WYWIAD]

#ROZMÓWKA z POWHARTEM – odcinek 6