1 października – Dzień Polskiej Muzyki

1 października już po raz trzeci świętujemy Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna promująca polską muzykę i zwiększająca świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny i zaznacza rolę muzyki w życiu każdego z nas. W akcji uczestniczą największe rozgłośnie ogólnopolskie i telewizje muzyczne, stacje regionale i lokalne grając tego dnia o tej samej godzinie tylko polską muzykę oraz największe sklepy muzyczne m.in. Empik, bileterie tj. eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, Going i Empik Bilety, serwisy streamingowe tj. Spotify, Tidal, Empik Music oraz polscy artyści.

Wraz z mediami uczestniczącymi w kampanii pragniemy zachęcić do częstszego słuchania i emitowania polskiej muzyki, która jest różnorodna i ciekawa. Tego dnia pragniemy podziękować artystom i twórcom za ich pracę i za utwory, które dla nas tworzą. Dziękujemy też miłośnikom muzyki. To właśnie fani stanowią o sile i kondycji rynku muzycznego. Im więcej polskiej muzyki będziemy słuchali, tym większe możliwości rozwoju artystycznego i eksportowego stwarzamy naszym ulubionym artystom i tym silniejsza staje się pozycja polskiego rynku na arenie międzynarodowej.

Przesłaniem tegorocznej edycji kampanii jest współpraca: „Muzyka łączy – WSZYSTKICH. Jest źródłem radości, siły, inspiracji oraz uniwersalnym językiem zjednoczenia i współpracy, a także kluczem do pokonywania wielu przeciwności” – podkreślają organizatorzy kampanii.

Co będzie się działo 1 października?

Tego dnia od g. 10.00 do 11.00 już po raz kolejny zabrzmi wspólne pasmo radiowo-telewizyjne z tylko polską muzyką na antenach ponad 50 największych ogólnopolskich stacji radiowych i telewizji muzycznych w Polsce oraz stacji regionalnych i lokalnych. Polską muzykę zobaczymy i usłyszymy w m.in: RMF, RADIO ZET, ESKA, ESKA ROCK, RMF MAXXX, RMF Classic, RADIO ZŁOTE PRZEBOJE, ROCK RADIO, RADIO POGODA, 4FUN.TV, 4FUN DANCE, ESKA TV, , POLSAT MUSIC, ANTYRADIO, CHILLI ZET, MELORADIO.

Największe sklepy muzyczne i bileterie eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, Going i Empik Bilety ponownie przygotują dla fanów specjalne promocje na zakup płyt, kaset i biletów na koncerty oraz wyjątkowe spotkania z artystami i twórcami na żywo.

Na fanów tradycyjnych nośników z muzyką czekają wyjątkowe promocje na zakup muzyki w salonach i serwisach sieci Empik. „A na rynku wydawniczym triumfy świeci mnóstwo dobrej polskiej muzyki. Polska muzyka od lat bardzo dobrze sobie radzi i osiąga świetne wyniki” – mówi Dominik Sadowski, szef Działu Muzyka w Empiku.

1 października – w Dniu Polskiej Muzyki, w salonach Empik w całej Polsce będzie można usłyszeć utwory wyłącznie polskich wykonawców. Tego dnia Empik zaprasza również na specjalne muzyczne wydarzenie. Gościem cyklu Premiera online będzie Miuosh. Okazją do rozmowy będzie premiera nowego albumu artysty – „Pieśni współczesne” (Fandango Records).

Z kolei w bileterii Eventim na hasło „Polska muzyka” będzie można otrzymać voucher zniżkowy o wartości 10 zł na bilety na wybrane na koncerty polskich artystów.

Serwisy streamingowe, m.in. Spotify, TIDAL, Empik Music ponownie aktywnie będą promować playlisty z polską muzyką. 1 października nowe playlisty Dzień Polskiej Muzyki będzie można znaleźć m.in. w serwisie Tidal.

Podczas Dnia Polskiej Muzyki w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych będzie można usłyszeć znacznie więcej polskiej muzyki niż zwykle, a także posłuchać audycji z wyjątkowymi muzycznymi gośćmi. To okazja do ciekawych rozmów z artystami i twórcami, a także dyskusji z ekspertami o polskim rynku muzycznym, o jego aktualnej kondycji, o perspektywie branży muzycznej w obliczu zmieniających się warunków epidemicznych, przemian technologicznych i innych wyzwań społeczno-gospodarczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.