100 koncertów w 100 dni – sukces Over The Under

1 września wystartowała głośna trasa koncertowa zorganizowana przez bydgoski Over The Under. „100% tour”, czyli sto występów w sto dni, zakończyło się pełnym sukcesem! 9 grudnia w rodzimej Bydgoszczy zespół dał setny koncert.


Over the Under ma już za sobą finał – mówi Karol Korniluk, gitarzysta i wokalista. – Zagraliśmy w bydgoskim MCK setny koncert w ramach trasy „100% tour”, czyli sto koncertów w sto dni”. Już przy sześćdziesiątym szóstym koncercie pobiliśmy światowy rekord w graniu na trasie dzień po dniu, a swoją całą trasą pobiliśmy go niemal dwukrotnie! To bezprecedensowe wydarzenie odbiło się echem nie tylko w naszym kraju, także w niemal całej Europie, bo koncertowaliśmy w takich krajach, jak Francja, Anglia, Belgia, Holandia i Czechy. Dziękujemy wszystkim, którzy nas w tym czasie wspierali! – dodaje muzyk.


Over the Under nie zwalnia tempa. Już 6 stycznia formacja wraca z koncertami do Holandii, w planach ma także koncerty w Szwecji, a to, według grupy, dopiero początek. Swoją trasę Over the Under  tworzył ponad siedem miesięcy, na własny rachunek. Do akcji wciągnął lokalne zespoły na terenie całego kraju. Relacje z kolejnych występów można było na bieżąco śledzić między innymi na oficjalnym profilu FB muzyków. Na podstawie zgromadzonych podczas trasy materiałów wideo powstanie prawdopodobnie dokument obrazujący przebieg trasy ustanawiającej światowy rekord. Jednak, jak deklaruje Over The Under, bicie rekordu jest w kontekście „100% tour” drugorzędne.


Chcemy w ten sposób nieco wstrząsnąć polską sceną, szczególnie tą niezależną – mówi Karol Korniluk.W ostatnich latach zewsząd słychać co najwyżej narzekanie na temat tego, jak to ciężko gra się w Polsce, jak trudno zorganizować koncert. Chcemy naszą trasą udowodnić, że nikt nie mówił, iż będzie łatwo a to, że nie będzie łatwo nie oznacza, że się nie da. Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta: budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. Własnymi siłami – podkreśla.Over The Under to southern metalowy zespół powstały na przełomie 2012/2013 roku. Pomysł na wspólne granie został zainicjowany w piwnicy jednego z bydgoskich klubów przez Karola Korniluka (voc/git) i Krystiana Borowskiego (drums). Bezkompromisowość w tekstach, riffy inspirowane brzmieniem klasyków z NOLA oraz autentyczność w przekazie, to składowe debiutanckiego LP zatytułowanego „Over The Under”, którego premiera odbyła się z początkiem 2016 roku. W połowie 2017 roku Over The Under zakończył trasę „Cowboys from Space tour” promującą ten krążek. W jej ramach formacja zagrała ponad pięćdziesiąt koncertów w kraju i poza granicami Polski.


Zajrzyj po więcej:

Over The Under na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.