11. Festiwal Młodych Talentów – Odkryj muzykę na nowo!

Ruszył nabór do 11. edycji Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. Zgłoszenia na konkurs przyjmowane są do 30 czerwca.

Przez cały czerwiec można zgłaszać się do konkursu muzycznego Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. To już jedenasta jego edycja. Jury przewodniczyć będzie Katarzyna Nosowska, a nagrody fundują wytwórnia Kayax i Szczecińska Agencja Artystyczna. Zwycięzcę poznamy podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Przez 10. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ok. 2000 wykonawców z całego kraju. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska. Oprócz niej w jury zasiądą także Paweł Krawczyk (HEY), Piotr Metz (Polskie Radio), Krzysztof Dominik (Kayax) i Piotr Rokicki (Polskie Radio Szczecin).

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie i promocja singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną. Nabór do konkursu trwa do 30 czerwca. Przesłuchania konkursowe odbędą się 13 października w studiu koncertowym Polskiego Radia Szczecin. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie, który będzie miał okazję wystąpić na profesjonalnej scenie z gwiazdami festiwalu.

Laureatem ubiegłorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów został zespół Romatic Fellas. Nagranie formacji, „First Lover”, ukazał się nakładem wytwórni Kayax w kwietniu br. Utwór zapowiada płytę „How To Be Romantic”, której reedycja, zawierająca nowy singiel, pojawi się w czerwcu br.

Romantic Fellas – „First Lover” (Official Video)

 

Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.