12. edycja Polish Boogie Festival

Polish Boogie Festival odbędzie się w dniach 27-30 lipca. Jak co roku, organizatorzy zaprosili do Człuchowa międzynarodowe gwiazdy muzyki lat ’50 i ‘60, których występy poderwą każde nogi do tańca. Specjalnie na festiwal przyjadą zespoły, dla których granie w tej części Europy to niezwykła rzadkość, ale przede wszystkim ogromna przyjemność. Na scenie zobaczymy m.in. B.B.& The Blues Shacks z Niemiec czy Dale Rocka & The Volcanoes z Włoch. Nie zabraknie oczywiście polskich zespołów – w piątek zagrają Jerry’s Fingers, a tradycyjnie w sobotę usłyszymy Boogie Boys, organizatorów i inicjatorów Polish Boogie Festival.


fest

Polish Boogie Festival to podróż w czasie do epoki, w której na scenach królowały boogie-woogie, blues, rockabilly i rock’n’roll, po ulicach spacerowały piękne Pin-Up Girls, a panowie walczyli o ich względy na wyścigach Caferacer’ów. To podróż do złotej ery kina, kiedy na ekranach podziwiano mistrzowskie pokazy taneczne Freda Astaire i Ginger Rogers. Polish Boogie Festival łączy wszystko to, co w kulturze lat ‘40, ’50 i ’60 najpiękniejsze!


Nieodłączną częścią festiwalu jest taniec – do Człuchowa przyjadą najlepsze pary taneczne stylu boogie-woogie i rockabilly z Polski i Europy, aby poprowadzić warsztaty taneczne dla wszystkich boog’owych zapaleńców w miasteczku festiwalowym. Obserwując pary taneczne zwinnie podskakujące w tańcu, festiwalowiczów spacerujących po miasteczku czy artystów występujących na scenie, nie sposób pominąć ich stylizacji. Dzięki Polish Boogie Festival, Człuchów na kilka dni zamienia się w stolicę mody retro. Dlatego też, tak jak i w poprzednich latach, wszystkie chętne panie będą mogły skorzystać z cennych wskazówek prawdziwych Pin-Up Girls i przeobrazić się w jedną z nich, podczas warsztatów makijażu i stylizacji. Dodatkowe atrakcje nie ominą również panów – specjalnie dla nich do Człuchowa zjadą najgłośniejsze maszyny Rockersów z Cafe Racer Club Poland, których motory zawyją w ulicznym treningu mierzonym. Będzie kino plenerowe, szaszłyki z grilla, lemoniada i mnóstwo dobrej energii, a to wszystko wśród lasów i jezior pięknego Człuchowa.

Piotr Baron z Programu III Polskiego Radia, mawia, że Polish Boogie Festival to obowiązkowa pozycja w kalendarzu prawdziwego fana muzyki. Unikalne połączenie mistrzowskiej muzyki, atmosfery i pięknej scenerii człuchowskich lasów i jezior sprawia, że każdy kto przyjechał tutaj raz, chce wracać co roku. Let’s boogie!


Więcej informacji o Polish Boogie Festival:

www.polishboogie.com

www.facebook.com/PolishBoogieFestival


 

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *