28 FINAŁ WOŚP JUŻ DZIŚ!

Nadszedł wielki dzień- 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Jak wesprzeć akcję? Gdzie znajdziecie aukcje fantastycznych przedmiotów od celebrytów, muzyków, sportowców i innych ważnych osobistości? Jakie koncerty odbywają się w waszym mieście w ramach finału? Te i inne ważne informacje znajdziecie poniżej.


Jaki jest cel 28 finału WOŚP?
Najogólniej mówiąc – fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. WOŚP będzie się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.
Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich:

 • lampy operacyjne,
 • stoły operacyjne,
 • diatermie,
 • aparaty do znieczulenia,
 • sprzęt monitorujący,
 • urządzenia teletransmisyjne,
 • aparaty RTG z ramieniem C
 • zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.


Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera również Australia, a sztaby WOŚP wspierają Australię. W związku z pożarami z którymi zmagają się teraz mieszkańcy tego kraju postanowiono, że pieniądze zebrane podczas Finału w Australii nie będą przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostaną przesłane na rzecz działającej na miejscu organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów.

Podczas 28. finału, do kwesty dołączamy się także My!
Zachęcamy Was do wrzucania swoich datków do naszej wirtualnej puszki. Każdy grosz się liczy, aby pomóc, wesprzeć, być częścią czegoś wielkiego!!


WOŚP VS RESZTA ŚWIATA
Wolontariusze działają w 1760 sztabach nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. 100 sztabów działa w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Danii, Holandii, Belgii, Szwecji, Chorwacji, Norwegii, Singapurze, Australii, Tajlandii, Rosji, Luksemburgu, Indonezji, Meksyku, Japonii, Szwajcarii, Kanadzie, Islandii, Słowenii, Gruzji, Austrii, Nowej Zelandii, Estonii, Chinach, Tanzanii, na Cyprze i na Węgrzech.

Na Allegro możecie wylicytować dary przekazane przez ambasadorów Francji, Irlandii, Niemiec, Japonii i Palestyny


Finał WOŚP muzycznie
Finałowe intro będziecie mogli usłyszeć w podczas wydarzeń m.in. w Berlinie, Belfaście, Liverpoolu, Madrycie, Petersburgu, Sydney, Wiedniu, Dublinie, Seattle.

Wielu polskich artystów weźmie udział w wydarzeniach 28. Finału organizowanych przez sztaby zagraniczne. Kayah wystąpi podczas Finału w Madrycie, Krystyna Janda w Dublinie, a piosenkę „Jak statki na niebie”  zespołu DeMono bez wątpienia usłyszy publiczność zgromadzona we Wiedniu.

Jak co roku główny koncert w ramach WOŚP odbędzie się w Warszawie ale tym razem nie pod Pałacem Kultury jak miało to miejsce do tej pory, a na Placu Bankowym.
Jakie atrakcje czekają na nas na miejscu?

 • Strefa Play będziecie mogli spotkać się z całym #teamplay zrobić sobie super foto 180° i zgarnąć wspaniałe gadżety! Dodatkowo, gdy wspólnie z Play uda się dobić do 400 000 transakcji w aplikacji Play24, ulubieni YouTuberzy razem z Wami namalują ogromne dzieło sztuki. Więcej na: playdlawosp.pl.
 • Strefa Mastercard – od 11:00 do 21:00 będzie można zobaczyć samochód znany wszystkim z serialu KNIGHT RIDER. Samochód przywrócony do służby przez Mastercard® i Braci Collins. Samochód jest przedmiotem licytacji.
 • Strefa Onet- w strefie Onet tradycyjnie będzie można napić się kawki/herbatki i zrobić sobie zdjęcie w foto budce.
 • Strefa Dawtony będzie można rozgrzać się ciepłym barszczykiem.
 • Strefa mBanku- będzie możliwość wpłat poprzez terminal płatniczy (każdą kartą płatniczą lub telefonem, niezależnie od tego, w którym banku ma się konto). Od godziny 10:00 do 20:00 tylko w strefie mBanku każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie z Jurkiem Owsiakiem. Będzie to możliwe dzięki nowoczesnej, po raz pierwszy wykorzystanej w Polsce, technologii opartej na tzw. augmented reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości. Zdjęcie będzie można wydrukować na pamiątkę i pobrać w wersji elektronicznej. Na Placu Bankowym spotkasz również hostessy z „insta” ramkami do zdjęć oraz te nasze wielkie serducha WOŚP i mBank.
  Brzmi fantastycznie prawda?
  To nie wszystko! Zapraszamy również Warszawiaków na Pl. Teatralny gdzie będą takie atrakcje jak:
 • Ratujemy i Uczymy Ratować – stoisko będzie działać w godzinach 8:30-20:00. Będziecie mogli skorzystać z takich aktywności jak: nauka pierwszej pomocy, pierwsza pomoc za pomocą VR oraz gra Pierwsza Pomoc z Hipokampusem.
 • Polskie Stowarzyszenie Komiksowe – zaprasza na trzecią edycję akcji pod nazwą „Polski Komiks na Finale WOŚP”. Drużyna rodzimych artystek i artystów komiksowych w zamian za wsparcie Finału stworzy specjalny, oryginalny rysunek! Będą również mini-warsztatów rysunkowych dla najmłodszych.
 • Kemon już po raz 14 wspólnie z salonami w całej Polsce wspiera Finał WOŚP. Tym razem zagra aż 260 salonów! Na najbliższy Finał przygotowaliśmy profesjonalne stanowiska fryzjerskie oraz jedno stanowisko barberskie.
 • Blikle – ambasadorowie marki aktywnie będą rozdawać wyśmienite pączki z różą dla wszystkich obecnych przez cały dzień
  Oto rozpiska czasowa koncertów zaplanowanych na Placu Bankowym:
  15:30 MAJKA JEŻOWSKA BAND
  16:00 CYRK DERIGLASOFF
  16:35 PABLOPAVO & LUDZIKI
  17:10 SIDNEY POLAK
  17:45 JAZZ BAND MŁYNARSKI- MASECKI
  18:20 DARIA ZAWIAŁOW
  18:55 RENATA PRZEMYK
  19:30 AGNIESZKA CHYLIŃSKA
  20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA
  20:10 ŁYDKA GRUBASA
  20:40 KWIAT JABŁONI
  21:10 RALPH KAMINSKI
  21:40 TULIA 
  A jak wyglądać będzie finał w innych miastach?
  Informacje o swoim mieście znajdziecie o tu —-> KLIK

FANTASTYCZNE PRZEDMIOTY W AUKCJACH
Jak co roku na stronie Allegro możemy znaleźć mnóstwo wspaniałych aukcji działających w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku do wylicytowania macie m.in. Podwójnie platynową płytę Męskiego Grania 2018, z której pochodzi singiel „POCZĄTEK” w wykonaniu Dawida Podsiadło, Krzysztofa Zalewskiego oraz Korteza. Na płycie oczywiście znajdziemy podpisy wcześniej wymienionych panów. Skusicie się?
Kolejnymi fajnymi aukcjami są:

 • spotkanie i zaproszenie na koncert MARYLI RODOWICZ
 • Udział w porannej audycji radia RMF MAXX
 • Wizyta na planie programu „Masterchef”
 • Pakiet literacki od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Znajdziemy tam pakiet książek nagrodzonych przez Warszawę.
  To tylko kilka przykładów tego co można wylicytować na szczytny cel. Wszystkie aukcje znajdziecie tu —–> AUKCJOWY ZAWRÓT GŁOWY

  This slideshow requires JavaScript.


  Drodzy wolontariusze. Dla was również coś się znajdzie. W całej polsce możecie się poczęstować kawą, ciepłym posiłkiem i nie tylko. Do akcji włączyły się m.in. takie firmy jak Costa Coffee, Hard Rock Cafe, Burgerking, Multikino,itp. Listę miejsc gdzie możecie się posilić znajdziecie tu: MIEJSCA GDZIE WYPIJĄ I ZJEDZĄ WOLONTARIUSZE


  Trzymamy bardzo mocno kciuki żeby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobiła ponownie rekord, za was drodzy wolontariusze również trzymamy mocno kciuki a wam drodzy koncertomaniacy i miłośnicy muzyki życzymy jak najlepszej zabawy na finałowych koncertach.
  Siema!