Koncert promujący debiutancką płytę Mamadou & Sama Yoon

Zapraszamy 21 kwietnia do Harendy na koncert promujący debiutancką płytę zespołu Mamadou & Sama Yoon, który zapewni nam tego wieczoru moc dobrych, tanecznych wibracji. Przygotujcie się na wciągające, transowe rytmy z dużą dawką afrobeatu, orientu i reggae!

Mamadou

Zespół Mamadou & Sama Yoon powstał w 2014 roku z inicjatywy senegalskiego artysty Mamadou Dioufa oraz saksofonisty Grzegorza Rytki. Skład formacji uzupełnili Patrycja Napierała, Ania Patynek, Michał Marecki i Paweł Mazurczak – muzycy grających na co dzień w zespołach, takich jak T.Love, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah & Transoriental Orchestra.

Sama Yoon (czytaj „sama jon”) znaczy w języku wolof „moja droga”, „mój wybór”. Droga muzyczna, którą obrali członkowie zespołu, prowadzi przez afrobeat, ethno folk i reggae. Stylistyka dosyć rozległa, jednak nie powinno to dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę rozległe doświadczenie i różnorodne osobowości muzyków.
Teksty piosenek są głównie w wolof – ojczystym języku wokalisty Mamadou Dioufa, który opowiada w nich o miłości, tradycji, tęsknocie za krajem, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy. Dodatkowo w przerwach między utworami Mamadou często objaśnia kontekst kulturowy oraz społeczny piosenek, co przyjmowane jest z dużym zainteresowaniem przez publiczność.

Premiera pierwszego albumu zespołu zatytułowanego „Umbada” przewidziana jest na 8 kwietnia 2016 roku. Wydawcą płyty jest Dom Wydawniczy FOR TUNE. W nagraniach gościnnie udział wzięli Pablopavo, Buba Kuyateh, Pako Sarr, Łukasz Hodor, Piotr Korzeniowski, Marcin Rumiński oraz Janusz Tytman. Płytę promuje teledysk w reżyserii duetu artystycznego Siostry Bui:

Po koncercie Dj Mamadou poprowadzi imprezę z muzyką świata: afro, salsa, reggae, bollywood, arabska.
start: 20:00

bilety: 20 zł

https://www.facebook.com/MamadouAndSamaYoon

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *