Zespół The Polish prezentuje teledysk do utworu „Mejd in Czajna”

Ich utwory to połączenie melodyjnej, rockowej muzyki i tekstów z 2przekazem. Stanowią nowy, lecz doświadczony zespół, ponieważ przewodzi im Wojtek „Yellow” Żółty, znany z grupy Akurat, z którą stworzył między innymi hit „Lubię mówić z Tobą”. Pochodzą z Bielska-Białej, nazywają się The Polish, a 24 października pokazali najnowszy teledysk, tym razem do singla „Mejd in Czajna”.


Członkowie The Polish określają swą muzykę mianem „Rocka Psychologicznie Zaangażowanego”. Znaczenie tego terminu możemy zgłębić, zapoznając się z debiutanckim albumem formacji. Krążek „99 lat” ukazał się 1 czerwca br. i zawiera 11 piosenek z warstwą tekstową w języku polskim. Co ciekawe, autorem jednego z tekstów jest sam… Julian Tuwim, bowiem wiersz właśnie tego poety otrzymał tutaj własną muzykę i interpretację. Utwór tytułowy osiągnął niemały sukces w rozgłośniach radiowych w całym kraju.


Teledysk do numeru „Szczęście” został zrealizowany przez Michała Brauma, reżysera klipów takich wykonawców, jak Artur Rojek, LemON czy Kamil Bednarek. Z kolei obraz „Mejd in Czajna”, którego autorem jest Dawid Cechmajster, autor teledysków między innymi dla artystów hiphopowych, dopełnia opowiedzianą w tekście historię o tak zwanej „chińszczyźnie”: zjawisku szerzonym i szerzącym się w codziennym życiu każdego z nas. Za muzykę i słowa odpowiada wokalista, Wojtek „Yellow” Żółty.W skład The Polish wchodzą: Wojtek „Yellow” Żółty (wokal, gitara), Ziemowit „Ziemo” Rybarkiewicz (perkusja), Robert Okręglicki (gitara basowa) i Sebastian Kret (gitara).


Zajrzyj po więcej:
The Polish na Facebooku 


1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.