Album „Assemblage”, czyli debiut fonograficzny MIN t

24 listopada br., nakładem wrocławskiej wytwórni Regime Brigade, pojawił się długogrający album młodej wokalistki i producentki, Martyny Kubicz, znanej w branży muzycznej jako MIN t. Krążek ten zatytułowano „Assemblage”.


Z końcem listopada otrzymujemy nową, „wielotwarzową” pozycję dla dorobku polskiej sceny alternatywnej. Neo-soulowy kolaż MIN t mieści w sobie energię żywego instrumentarium mieszającego się z elektroniką. Słuchając albumu, trafimy na wiele barw – od żywych i nasyconych, po te blednące czy chłodniejsze. Przekrój brzmieniowy można było usłyszeć już w singlach promujących płytę, czyli „Motion” i „Missing the Air”. Wokalistka przeskakuje od przepastnej, future funkowej aranżacji do industrialnych i przepełnionych niepokojem przestrzeni kompozycyjnych.



fot. Andrzej Sienkowski

Jak informuje wydawca, odważne eksperymenty MIN t mają miejsce w każdym z dwunastu nagrań, co czyni materiał szczególnym i wymagającym. Taneczny groove momentami ustępuje miejsca hipnotyzującemu downtempo, by znów przekształcić się w hałaśliwą, gitarową paradę, której wtórują rozbudowane sekcje perkusyjne. Wrocławianka (studiująca aktualnie na jednej z berlińskich szkół muzycznych) próbuje nowych rozwiązań wykorzystując umiejętności techniczne także w warstwie wokalnej, bawiąc się tempem i śpiewając, a nawet rapując.


Konceptualną formułę zauważymy ponadto po stronie wizualnej wydawnictwa. Autorką okładki jest Dorota Kaczmarek, a o oprawę graficzną dzieła zadbała Katarzyna Balicka. Zdjęcia znajdujące się między innymi w dołączonej do albumu książeczce wykonał Andrzej Sieńkowski. O brzmieniu na żywo będziemy mieli okazję przekonać się jeszcze w tym roku w ramach pierwszej części trasy koncertowej. MIN t usłyszymy we Wrocławiu, Hamburgu, Szczecinie, Poznaniu czy Krakowie. Krążek nabędziemy w sklepach muzycznych i serwisach streamingowych w formacie mp3. Nośnik fizyczny można zamawiać przez kanał wytwórni na Bandcamp i w sieci Empik oraz w innych punktach sprzedaży internetowej.


„Assemblage” – spis utworów:
1. Icarus
2. Down / On
3. Motion (Alternative Version)
4. Her Story
5. Blues Keeps Crooning
6. Bad Energy Sunflower
7. Missing The Air
8. Mousetrap
9. Gates
10. Part Of Me
11. One Two Free Fall
12. Bonus Track: Motion


Sprawdźcie, gdzie w ramach Assemblage Tour (część pierwsza) wystąpi MIN t:

8 grudnia 2017 / Zielona Góra
14 grudnia 2017 / Szczecin
15grudnia 201 / Leszno
16 grudnia 2017 / Poznań
29 grudnia 2017 / Kraków



Zajrzyj po więcej:

MIN t na Facebooku


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.