5. Kalisz Ambient Festiwal: Wszystkie karty odkryte!

Podczas dwudniowej 5. edycji Kalisz Ambient Festiwalu miłośnicy muzyki eksperymentalnej zobaczą: włoski projekt Alio Die, za którym stoi Stefano Musso uważany za jednego z prekursorów muzyki ambient w Europie. Na deskach CKiS zobaczymy także artystę z Czech, czyli Vladimira Hirscha. Artysta wystąpi solo oraz z reaktywowanym po 9 latach projektem Aghiatrias. Będzie to nie lada gratka dla zagorzałych fanów Aghiatrias, gdyż zobaczą ich na żywo po raz pierwszy w Polsce! Vladimir Hirsch i Tom Saivon na jednej scenie po blisko 9 latach milczenia. To trzeba zobaczyć!

Z polskiego podwórka zobaczymy dwa legendarne polskie zespoły alternatywne, a mianowicie Agressiva 69 oraz reaktywowany po 20 latach milczenia Rigor Mortiss. Ujrzymy również Sosnowiecki duet Sexy Suicide. Projekt obraca się w klimatach starej szkoły Synthpop z elementami Gothic, Italo Disco oraz Industrial Tanzmusik. W Kaliszu zagrają materiał z debiutanckiej płyty „Intruder”, która zbiera mnóstwo pochlebnych recenzji na całym świecie.

Miłośnikom dźwięków wydobywanych ludzkim głosem polecamy solowy projekt Sebastiana Madejskiego. Muzyk ten zaprezentuje w Kaliszu unikalny set „na jeden głos”. Jego występ będzie oparty na zgrywaniu i zmultiplikowaniu na looper partii wokalnych, melodii cerkiewnych, operowych, afrykańskich, wyszeptanych, wykrzyczanych, niekiedy totalnie abstrakcyjne w wielu barwach w językach nieznanych podparte beatboxem.

Na 5. KAFie zobaczymy i posłuchamy bardzo oryginalnego w swojej stylistyce projektu Lud Hauza. Przestrzeń muzyczna owego projektu oscyluje pomiędzy elektroniką, muzyką filmową, sakralną, orientalistyką, death metalem, improwizacją, skończywszy na interpretacjach muzyki regionalnej i dawnej. Podczas dwudniowego cyklu koncertów nie może zabraknąć też wykonawców prezentujących bardziej agresywne i mechaniczne dźwięki z nurtu industrial i drone. Artystami takimi będą: Jakub S. i Limited Liability Sounds. Jakub S. to wywodzący się z Kalisza reprezentant sceny industrialnej, który w swojej muzyce stawia na takie cechy jak bezkompromisowość, repetytywność, nietakt. W formie elementu wizualnego muzyk zaprezentuje swój autorski film pt. Achromatopsja. Limited Liability Sounds, jest tworem Adama Mańkowskiego, promotora Łódzkiej sceny alternatywnej. Muzycznie obraca się w klimatach ambient/industrial/drone.

Dopełnieniem dwudniowego składu będzie Accomplice Affair, projekt około ambientowy ze sporą dawką psychodelii Przemysława Rychlika oraz TRPST projekt Maćka Mehringa, którego celem jest tworzenie nowych struktur dźwiękowych w oparciu o inne źródła (cut-up, remix, dekonstrukcja) i łączenie ich z materią słowa, istotnego nie tylko ze względu na niesione znaczenia, ale także wykorzystywanego ze względu na jego walory brzmieniowe. Występem podczas Kalisz Ambient Festiwalu projekt zainicjuje swoją działalność koncertową.

To jednak nie koniec atrakcji…!

https://www.facebook.com/events/918854384871535/

Łukasz Borys

- Mazur z krwi i kości - odkrywca nowych niebanalnych kawałków - maniak list przebojów - bloger – www.obliczamuzyki.blog.onet.pl - amator piłki nożnej i biegania - początkujący polityk - do bólu uparty i dociekliwy - niespotykanie artystyczna dusza... towarzystwa - bywa rozważny i... romantyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *