6. Kalisz Ambient Festiwal: zapowiedzi zakończone!

Znamy już wszystkich artystów, którzy wystąpią podczas 6 edycji Kalisz Ambient Festiwalu w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Ale od początku. Czym w ogóle jest muzyka ambient? Nie słyszymy o niej codziennie, a przy tej okazji warto byłoby czegoś się o niej dowiedzieć! Jest to gatunek muzyki elektronicznej, gdzie następuje odejście od znanego nam rozwinięcia linii melodycznej, którego miejsce zajmuje luźna kompozycja „plam dźwiękowych”. Usłyszymy w niej również częste powtórzenia tej samej frazy melodycznej, wzbogacanej lub lekko modyfikowanej przy każdej repetycji. Uważa się ją za muzykę statyczną i znajdującą się poza czasem.

Festiwal odbędzie się 27 października bieżącego roku w Centrum Kultury i Sztuki najstarszego miasta w Polsce – Kalisza. W tym roku odbędzie się już jego 6 edycja. Celem imprezy jest promocja sceny elektro-ambient w południowej Wielkopolsce. Przez poprzednie lata była to okazja posłuchania artystów z Kalisza czy okolic, ale również znanych twórców tego typu muzyki tak z Polski, jak i z zagranicy.

W tym roku nie będzie inaczej. Niewątpliwie dużym wydarzeniem 6. KAF-u będzie wielki powrót na scenę zespołu Kafel, po 25-letniej przerwie! Przypomnijmy, że Kafel to zespół, w którym karierę zaczynała Kasia Nosowska. Koncert Kafla na scenie 6. KAF-u będzie ich debiutem po powrocie do branży muzycznej.

Kolejnym spektakularnym koncertem będzie występ Wacława Zimpela. Ten znany polski klarnecista został laureatem nagrody Paszporty Polityki 2016, a wcześniej, w 2014 roku, otrzymał nominację do tej statuetki. W oczach wielu krytyków to jeden z najlepszych klarnecistów w Europie.

Scena w Centrum Kultury i Sztuki przywita również takich znamienitych artystów, jak Tadeusz Łuczejko, który wystąpi z projektem Aquavoice, duet Hati oraz kaliski Skinwalk.

Tadeusz Łuczejko to szef kultowego festiwalu Ambient Gorlice oraz wybitny plastyk. W 2001 roku, działając jako solista pod szyldem Aquavoice, został laureatem złotej dziesiątki plebiscytu słuchaczy radiowej „Trójki” na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej. Ma na swoim koncie 7 autorskich płyt, z czego album „COLD” znalazł się na pierwszym miejscu najchętniej kupowanych płyt z muzyką elektroniczną z katalogu firmy „GENERATOR”. W 2007 roku jako artysta został wpisany do międzynarodowej encyklopedii „Who is Who” („Kto jest kim”).

Hati to duet muzyczny (Rafał Iwański i Rafał Kołacki) bazujący na brzmieniu instrumentów akustycznych, etnicznych i obiektów z recyklingu, łączący eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej.

Skinwalk będzie kaliskim reprezentantem KAF-u, wyłonionym przez publiczność podczas pierwszej edycji Made in Kalisz Festivalu 2017.

Oprócz artystów z Polski wystąpią także wykonawcy zagraniczni. Najciekawiej zapowiada się występ brytyjskiego artysty Robina Rimbauda, będącego jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki elektronicznej na świecie i występującego na co dzień pod szyldem Scanner. Zapowiadając artystów 6. KAF-u, nie sposób nie zwrócić uwagi na damskie, post punkowego trio z Islandii- Kaelan Mikla. Dziewczyny zagrają w Kaliszu utwory z najnowszej płyty, utrzymanej w klimatach zimnofalowego, poetyckiego post punka. Niewątpliwie będzie to coś wyjątkowego, czego w Kaliszu jeszcze nie było!

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/329368264112439/?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.