„Czołgi” – nowy klip zespołu Gorgonzolla. Czo to już idzie wojna?

Po premierze albumu 'Konsumpcja’, który trafił do fanów w październiku 2019, zespół Gorgonzolla zaprezentował drugi teledysk. Tym razem zobrazowany został numer „Czołgi”.


Pomysł na klip, wyszedł od wokalisty zespołu – Dominika Pajewskiego, który zajął się także montażem obrazu.Gorgonzolla: „Jest to prosty i bardzo wymowny klip, który w pewien sposób ukazuje sen podmiotu lirycznego. To nie jest numer o wojnie, a o strachu, który towarzyszy przy obserwacji tego, co dzieje się na świecie”.


Zespół Gorgonzolla rozpoczął swoją koncertową drogę w 2013 roku. W krótkim czasie, grupie udało się zagrać koncerty w całej Polsce, jednocześnie towarzysząc na scenie takim zespołom jak: Nocny Kochanek, Kabanos, Luxtorpeda, KSU, Łydka Grubasa i Closterkeller oraz występując na 22. Przystanku Woodstock i 25. Pol’and’Rock Festival.

Grupa ma na swoim koncie dwa albumy – „Eksploatowani” i „Konsumpcja”. Na drugim krążku zespołu znalazło się 12 premierowych kompozycji, w tym jedna z gościnnym udziałem Zenka Kupatasy z zespołu Kabanos.