Tacher prezentuje nowy singiel

TACHER to autorski solowy projekt Maćka Tachera (dawniej wokalisty britpopowego Manchesteru). Tacher snuje metafizyczne opowieści, niekiedy ironicznie bawiąc się popkulturowymi odniesieniami. Gatunkowo plasuje się między folk popem a indie rockiem.


W swoim nowym singlu pt „Bruce Wayne” Tacher odbiega stylistycznie od tego co publikował do tej pory m.in w Kayaxie (w ramach projektu My Name Is New artysta wydał wcześniej dwa single: „Love pod prąd” i „Piąte piętro”), czyli od nastrojowych, sennych, utrzymanych w bardziej folkowych klimatach utworów.W nowej piosence Tacher pokazuje swoją indie-rockową twarz, nie stroniąc od cięższych i bardziej nieokrzesanych gitar. Piosenka traktuje o depresji superbohatera. Jest monologiem wewnętrznym samotnego, ekscentrycznego, coraz bardziej zgorzkniałego i fizycznie wykończonego milionera Bruce’a Wayna – znanej komiksowej postaci z uniwersum DC.


Tacher – okładka singla / fot. mat. promocyjne

Tacher o swojej piosence: „Co stało się z Brucem  Waynem? Dlaczego Wayne nie odpowiada na nawoływania Alfreda Pennywortha? Bruce Wayne jest w depresji być może dlatego, że nastały trudne czasy dla takich indywiduów. Świat, niezależnie od uniwersum, stanął na głowie: mamy Ligę sprawiedliwości, są Avengersi. Grupa Monty Pythona przewidziała tę sytuację już w latach siedemdziesiątych, w swoim słynnym skeczu: istnieje multum jawnie i kolektywnie działających superbohaterów, ale ciężko o kogoś, kto porządnie naprawia rowery. „

(materiały prasowe)