8 Lat w Tybecie prezentuje singiel ,,Po co tyle słów?”

8 lat w Tybecie (Pisz Music Festival)„Po co tyle słów?” to najnowszy singiel zespołu 8 Lat w Tybecie. Pozorant Klaun rozpoczyna swoją błazenadę. Wyrachowany Jegomość mami fałszywym gestem, a lekkim, przyjemnym słowem łechta Twoje ego. Przyciąga swoim łagodnym bajdurzeniem, odciągając od prawdy. Przyjazna maska skrywa demoniczne oblicze fałszerza i nałogowego kłamcy.


8 lat w Tybecie, czyli polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. To zespół, który ciągle ewoluuje i nastawiony jest na nieustanny rozwój. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej. Centralnym punktem nadającym niepowtarzalny charakter muzyce 8lwt są jednak proste, ale niebanalne teksty z głębokim, obciążonym bagażem emocjonalnym przekazem. Zespół przedkłada treść ponad formę, stawia na naturalność i wiarygodność wykonując wyłącznie muzykę autorską.


Zespół 8 lat w Tybecie od roku 2012 tworzą:

­ Dominik Witoszek ­ wokal, teksty,

­ Krzysztof Puda ­ gitara, wokal,

­ Wojtek Mazur ­ gitara, wokal,

­ Dawid Kubeczek ­ gitara basowa, wokal,

­ Grzegorz Korzeniewski ­ perkusja.


W 2015 roku z powodzeniem zespół wziął udział w regionalnym etapie przesłuchań do festiwalu w Jarocinie. Niestety z przyczyn niezależnych, nie byli w stanie dotrzeć na kolejne etapy przesłuchań, jednak dzięki udziałowi w jarocińskich „Rytmach Młodych 2015” nawiązali znajomość z muzykiem i producentem muzycznym Leszkiem Biolikiem (Republika, Obywatel G.C., Wilki), któremu przypadła do gustu ich twórczość. Kolejne spotkanie miało miejsce podczas Pisz Music Festival i to tam przyszły producent zespołu zaproponował im współpracę.

Owocem tej znajomości są dwa utwory wyprodukowane przez Leszka Biolika. Przy realizacji nagrań współpracowali również z Andrzejem Rajskim i Maciejem Gładyszem, a także Marcinem Gajko, który był w tym czasie odpowiedzialny za miks i mastering materiału (znanym ze współpracy z takimi artystami jak m.in Artur Rojek, Monika Brodka, TSA, Agnieszka Chylińska, czy Mela Koteluk).


Pierwszy utwór, który skrywa się pod postacią karcianego Jokera nosi nazwę „Po co tyle słów?”.

Produkcja, realizacja, edycja – Leszek Biolik,

Miks i mastering – Marcin Gajko,

Realizacja – Andrzej Rajski i Maciej Gładysz.


8 Lat w Tybecie na Facebooku

8 Lat w Tybecie na Instagramie

8 Lat w Tybecie na YouTube


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *