AeSPe z nową płytą i klipem do utworu „Miejsce na Ziemi”

Właśnie dziś, tj. 8 listopada br., odbyła się premiera płyty „Per aspera ad astra” dąbrowskiego rapera AeSPe. To już drugie wydawnictwo rekruta hip-hopu, opublikowane w ramach inicjatywy MaxFloLab. Na kanale MaxFloRecTV pojawił się ponadto ostatni singiel promujący krążek, czyli „Miejsce na Ziemi”, najbardziej osobisty numer z tego zestawu.


To dla mnie najważniejszy utwór na płycie. Znalazłem swoje Miejsce na Ziemi: założyłem rodzinę, stworzyłem miejsce, w którym mogę nagrywać, rozwijać swoją pasję, gdzie osiągnąłem spokój i harmonię – mówi o swoim najnowszym singlu AeSPe. – Stawiam na otwarty przekaz. Słuchacz, a przede wszystkim widz, wprowadzony zostaje w dwa światy:
jawy i snu, ale to on musi zdecydować, który świat jest który – tłumaczy.Za realizację powyższego klipu odpowiada Radosław Bereś z grupy Ace of Art. Produkcją muzyczną utworu oraz rejestracją i edycją nagrania zajął się sam AeSPe„Miejsce na Ziemi” stanowi trzecią odsłonę albumu. Najnowsze wideo nierozerwalnie łączy się z tytułem „Per aspera ad astra”.


W każdej sytuacji musimy zastanowić się nad tym, czy osiągnęliśmy cel, czy przebywamy drogę przez ciernie. Czy miejsce, w którym się znaleźliśmy jest celem czy drogą, cierniami czy gwiazdami – wyjaśnia AeSPe. – W życiu pewne jest tylko jedno: śmierć. Całą resztę musimy zbudować sami. A im więcej mamy doświadczeń, tym bardziej doceniamy drogę, a nie cel – dodaje.


Nowy krążek AeSPe to czternaście premierowych utworów i jeden bonus track. Tradycyjnie raper przygotował tak zwane storytellingi. Tym razem serwuje między innymi historię Grażyny i Janusza oraz ich córki („Polska All-inclusive”), nie zabraknie też opowieści o toksycznych związkach („Toksyczni” ft. Greg). Produkcją albumu standardowo zajął się sam muzyk. Do współpracy zaprosił również znanych i cenionych beatmakerów, takich jak DonDe, JazBrothers, Funky Fella czy Premier Arena. Gościnnie na płycie pojawiają się także wokaliści: Kajetan Balcer oraz uczestniczka piątej edycji programu „Voice of Poland” w drużynie Edyty Górniak, Marta Fedyniszyn.Wydawcą albumu w formie fizycznej jest sam AeSPe. Krążek znajdziemy w oficjalnym
sklepie MaxFlo pod adresem https://maxflosklep.pl/pl/p/AeSPe-Per- aspera-ad- astra/857.


Tekst: MaxFlo, Paulina Kalinowska.


Zajrzyj po więcej:

AeSPe na Facebooku


projekt: Dawid Twardowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.