Aga Dyk na Święta: „Przez pół świata”

Rok 2019 Aga Dyk zamyka premierą swojego pierwszego świątecznego singla, zatytułowanego „Przez pół świata”. Obok Mariusza Szymczuka i Marcina Kuczewskiego jest współautorką i współkompozytorką tej wyjątkowej piosenki utrzymanej w klimacie retro-pop.


Święta Bożego Narodzenia to dla mnie absolutnie wyjątkowy czas – mówi wokalistka. – Czekam na niego cały rok. Rodzinna atmosfera. Niezwykły smak wigilijnych potraw. Zapach lasu zamknięty w igłach strojnie ubranej choinki. No i, oczywiście, wypełniające każdy kąt domowego zacisza dźwięki kolęd i pastorałek, niezależnie od wieku słuchanych i śpiewanych przez wszystkich. Od dobrych paru lat moim małym marzeniem była własna piosenka świąteczna. Chciałam, żeby odzwierciedlała ona moje radosne nastawienie i niestygnące umiłowanie do tego magicznego czasu. Gdy otrzymałam szkic utworu „Przez pół świata”, od razu wiedziałam, że jest dla mnie idealny! To była miłość od pierwszego usłyszenia. Jestem z niego bardzo dumna. Mam nadzieję, że „Przez pół świata” będzie muzycznym prezentem nie tylko dla mnie, ale także dla wielu słuchaczy, którym umili świąteczny czas.słowa: Mariusz Szymczuk i Agnieszka Dyk-Florkowska
muzyka: Marcin KuczewskiAgnieszka Dyk-Florkowska


Aga Dyk to wokalistka, autorka tekstów, aktorka scen muzycznych i aktywna przedstawicielka Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Jest laureatką ponad dwudziestu festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W jej ręce trafiła między innymi Złota Jodła na XXX Jubileuszowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2003 czy Złota Nutka na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka” 2004. Współpracowała z krakowską formacją Kulturka, z którą nagrała takie utwory, jak „Mało wiesz o miłości” czy „Sorry mama”. Z formacją Sane stworzyła piosenkę „Berlin płonie”.


W roku 2004 roku wygrała program „Szansa na Sukces” z udziałem zespołu Brathanki. Pięć lat później grupa zaprosiła ją do współpracy. Od tego czasu zagrała z muzykami ponad pięćset koncertów w Polsce i zagranicą, zrealizowała również trzy płyty: „Brathanki grają Skaldów” (2011), „Kolędy” (2012) i „moMtyle” (2014). Ostatnie z wymienionych wydawnictw promował singiel „Mamo, ja nie chcę za mąż”, który zdobył już ponad 12 milionów odsłon w serwisie YouTube.


W 2015 Polskie Radio Kielce przyznało Adze Dyk Złoty Mikrofon w kategorii Wokalistka Roku 2015. Zdobyła Nagrodę Specjalną w Świętokrzyskim Plebiscycie Kobieta Roku 2016. Równolegle z działalnością w Brathankach rozpoczęła pracę nad solowymi utworami. Jej single „Creme Brulee” i „Wracaj.com” zyskały ponad milion wyświetleń na YouTube. W 2018 roku Aga wydała swój pierwszy solowy album, zatytułowany „Odlot na Dominikanę”.


Zajrzyj po więcej:

Aga Dyk na Facebooku 
Aga Dyk na Instagramie 
strona oficjalna Agi Dyk
inne utwory Agi Dyk
występy na żywo