Aga Dyk z teledyskiem do singla do singla „Stróż”

W Internecie ukazał się właśnie premierowy teledysk Agi Dyk do singla „Stróż”. To ciepła i nastrojowa ballada, w której wokalistka odkrywa swoją nostalgiczną naturę.


„Stróż” jest utworem napisanym o i dla mojej „M”. Myślę, że to krótkie zdanie jest bardzo pojemne. Wszystko tłumaczy. Jestem pewna, że odbiorca po przesłuchaniu tej piosenki zrozumie moją werbalną oszczędność – opowiada o swojej nowej piosence Aga Dyk.


Za tekst odpowiada sama wokalistka. Kompozycję zaś stworzyła wspólnie z gitarzystą Marcinem Cyzowskim poznanym dzięki platformie 2track, powstałej z inicjatywy znanego producenta i muzyka Bogdana Kondrackiego. 2track to miejsce w przestrzeni internetowej, gdzie wokaliści, muzycy i producenci mogą połączyć swoje siły i umiejętności. Tak też stało się w przypadku utworu „Stróż”. W wyniku takiej kolaboracji powstała bardzo osobista i ważna dla piosenkarki ballada.wykonawca: Aga Dyk
tytuł: „Stróż”
słowa: Aga Dyk
muzyka: Aga Dyk/Marcin Cyzowski
wydawca: Aga Dyk


Aga Dyk to wokalistka, autorka tekstów, aktorka scen muzycznych i aktywna przedstawicielka Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Jest laureatką ponad dwudziestu festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W jej ręce trafiła między innymi Złota Jodła na XXX Jubileuszowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2003 czy Złota Nutka na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka” 2004. Współpracowała z krakowską formacją Kulturka, z którą nagrała takie utwory, jak „Mało wiesz o miłości” czy „Sorry mama”. Z formacją Sane stworzyła piosenkę „Berlin płonie”.


W roku 2004 roku wygrała program „Szansa na Sukces” z udziałem zespołu Brathanki. Pięć lat później grupa zaprosiła ją do współpracy. Od tego czasu zagrała z muzykami ponad pięćset koncertów w Polsce i zagranicą, zrealizowała również trzy płyty: „Brathanki grają Skaldów” (2011), „Kolędy” (2012) i „moMtyle” (2014). Ostatnie z wymienionych wydawnictw promował singiel „Mamo, ja nie chcę za mąż”, który zdobył już ponad 12 milionów odsłon w serwisie YouTube.


W 2015 Polskie Radio Kielce przyznało Adze Dyk Złoty Mikrofon w kategorii Wokalistka Roku 2015. Zdobyła Nagrodę Specjalną w Świętokrzyskim Plebiscycie Kobieta Roku 2016. Równolegle z działalnością w Brathankach rozpoczęła pracę nad solowymi utworami. Jej single „Creme Brulee” i „Wracaj.com” zyskały ponad milion wyświetleń na YouTube. W 2018 roku Aga wydała swój pierwszy solowy album, zatytułowany „Odlot na Dominikanę”.


Zajrzyj po więcej:

Aga Dyk na Facebooku 
Aga Dyk na Instagramie 
strona oficjalna Agi Dyk
inne teledyski Agi Dyk
występy na żywo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.