Agressiva 69 wystąpi podczas 5. edycji Kalisz Ambient Festiwalu!

Agressiva 69 to prekursorzy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół rockowo industrialny.

foto

Grupa została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Ich pierwszy album, ,,Deus Ex Machina” został wydany w 1992 roku przez SPV Poland. Był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym, a Agressiva nie musiała długo czekać na zainteresowanie. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The
Mission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusita PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy) wzięły udział w nagraniach wydanego w 2005 roku albumu ,,In” uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy.
Grupa została także wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Klip do ,,Situations” był nominowany aż w 6 kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony nagrodą Grand Prix oraz w kategorii ,,animacja roku”.,,Hammered by the Gods” został ogłoszony najlepszym industrialnym albumem roku 2004, a ,,2.47″ był nominowany do Fryderyka w kategorii najlepszy album techno.
W listopadzie 2011 Agressiva 69 wydała płytę pt.,,Republika 69″ z coverami legendarnej Republiki .Płyta ta została nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Album roku : Muzyka alternatywna . W styczniu tego roku zespół wydał kolejne, wyjątkowe wydawnictwo ,,Ummmet będące artystyczną wizją tak ambientowej jak i industrialnej muzyki. Agressiva 69 pozostaje jedyną w Polsce grupą grającą tego rodzaju muzykę. I choć trudno jednoznacznie zdefiniować rodzaj muzyki jaki wykonują, Agressiva nigdy nie zapomina o swoich korzeniach.
Obecnie grupę tworzą: Tomek Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul.

 

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *