,,Aicha” w tropikalnym klimacie na wiosnę

„Aicha” to ponadczasowa kompozycja wykonana po raz pierwszy w 1996 roku przez Khaleda, pochodzącego z  Algierii. W naszym kraju rozsławiona została przez zespół Magma. Polski tekst wyśpiewany przez młodego, charyzmatycznego wokalistę Marcina Klimczaka, spowodował, że utwór stał się wielkim hitem lat 90. 

aicha

Piosenka zyskała popularność początkowo dzięki dyskotekom, bo w dyskotekach DJ-e puszczali ten utwór. Dopiero potem radia zaczęły go grać i nastąpiła prawdziwa „Aichomania”. Marcin Klimczak stał się bardzo szybko bożyszczem dziewczyn. „Był bohaterem prasy młodzieżowej, Bravo i Popcornu” – wspomina Marek Sierocki.


„Prosta melodia, wpadająca w ucho, romantyczny przekaz, lata 90. – wymienia największe atuty hitu „Aicha” dziennikarz muzyczny”Darek Maciborek.


Dzisiaj na fali światowej popularności muzyki w stylu „tropical deep house” powstał pomysł odświeżenia piosenki w klimacie tropical. Zadania podjął się producent o tajemniczym pseudonimie Moka. Efekt eksperymentu muzycznego okazał się bardzo interesujący. Czy „tropikalna” Aicha przywołująca wspomnienie lata powtórzy sukces pierwotnej wersji i będzie hitem tegorocznych wakacji?

Zapraszamy do słuchania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *