Albo Inaczej – jak wyglądają koncerty zza kulis?

Albo Inaczej 2 to bezprecedensowy projekt na polskiej scenie. Podczas pracy w studiu, ale przede wszystkim na scenie, „pod sztandarem rapowym spotykają się artyści na co dzień z rapem nie związani”, a także legendy, które ukształtowały ten gatunek w Polsce.

Pierwszy raz mieliśmy okazję zetknąć się z Albo Inaczej, gdy w 2015 roku powstał album, w którym połączyły się pokolenia polskiej muzyki – na jednej scenie mogliśmy usłyszeć razem takich artystów jak Krystyna Prońko, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Pezet czy Eldo. Legendy krajowej estrady wyśpiewały kultowe hip-hopowe utwory z przełomu wieków.

Albo Inaczej: Zbigniew Wodecki – Jest jedna rzecz (z repertuaru – Peja/Slums Attack)

Album Albo Inaczej 2 ukazał się w maju. Na płycie usłyszymy Fismolla, Monikę Borzym, Natalie Nykiel, Justynę Święs, Rosalie., Darię Zawiałow, Igora (Bass Astral x Igo), Piotra Ziołę, Krzysztofa Zalewskiego, Mroza i Ralpha Kaminskiego. Podobnie jak przy pierwszej płycie artyści zaśpiewali teksty zaczerpnięte z klasyki polskiego hip hopu do muzyki skomponowanej przez Mariusza Obijalskiego specjalnie na tę okazję.

Albo Inaczej 2: Piotr Zioła – Nie mamy skrzydeł (z repertuaru – Miuosh)

Dziś premierę ma zrealizowany przez Katarzynę Miszczak mini dokument – zapis momentów i emocji, które rodzą się na scenie w trakcie koncertów projektu Albo Inaczej oraz relacja z niezapomnianych spotkań artystów. Artystów, których łączy przede wszystkim wspólna wrażliwość, której efektem są niezapomniane koncerty. O wspólnym doświadczeniu opowiadają sami zainteresowani, m.in. Ten Typ Mes, Krzysztof Zalewski, Rosalie., Igo z zespołu Bass Astral x Igo, Fismoll, Te-Tris czy Eldo.

Albo Inaczej 2 na żywo – kulisy

 


Więcej:

Albo Inaczej 2 CD

Albo Inaczej 2 na Spotify

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.