Album „SEZON 3″ z platynową płytą, singiel „3KIPA” z diamentową

EKIPA Friza podbiła polski rynek muzyczny! Jej debiutancki album „SEZON 3″ okazał się absolutnym hitem sprzedażowym. Ogromną popularnością cieszy się również singiel „3KIPA”.

Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) właśnie opublikował informację o kolejnych wyróżnieniach dla albumów i singli wydanych w Polsce. Debiutancki album EKIPY „SEZON 3″, który ukazał się 26 czerwca 2021, otrzymał status Platynowej Płyty, przysługujący za sprzedaż 30 tysięcy egzemplarzy. „SEZON 3″ w tygodniu premiery zajął pierwsze miejsce w zestawieniu OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży) najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Pierwszy singiel z „SEZONU 3″, utwór „3KIPA”, otrzymał natomiast certyfikację diamentowej płyty, przysługującą singlom, z których przychód przekroczył 200 000 zł. Wyróżnienia otrzymały również pozostałe single z albumu – „Chill” (platynowa płyta, przychód 40 000 zł) oraz „Zaebyście” „Zygzak” (złota płyta, przychód 20 000 zł).

EKIPA „SEZON 3″ – w sprzedaży od 26 czerwca

„SEZON 3″ to fonograficzny debiut członków EKIPY, czyli najpopularniejszych obecnie youtuberów i influencerów w Polsce. Ich nowy album zawiera 13 utworów, w tym doskonale znane już single „3KIPA”, „ZAEBYŚCIE”, „Chill” „Zygzak” – teledyski do tych kawałków zgromadziły ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube. Za produkcję większości utworów odpowiada Donatan, pełniący rolę producenta wykonawczego projektu. Na płycie gościnnie wystąpili Qry z kolektywu chillwagon, Roxie,B.R.O oraz Jacuś.

Album ukazał się 26 czerwca 2021 w labelu Ekipa/Donpro. Jest już dostępny w sprzedaży w sklepach Empik oraz na empik.comttps://www.empik.com/sezon-3-ekipa,p1272260189,muzyka-p

Albumu Ekipa „SEZON 3″ można już słuchać w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/EkipaSEZON3/

Za dystrybucję cyfrową albumu odpowiada e-Muzyka.

EKIPA „SEZON 3″ – o albumie

„SEZON 3″ oferuje pop-trapowy rollercoaster i idealny scenariusz beztroskiego życia. EKIPA przeprowadza nas po mapie swoich dotychczasowych dokonań, ale i snuje plany na przyszłość. Bezczelnie obezwładniający, miejscami „egoistyczny” rap chłopaków został wzbogacony o balladowy rytm współczesnego R&B i świadome, kobiece partie wokalne.

EKIPA doskonale wyczuwa obecne tendencje panujące we współczesnym popie, takie jak trap,  future-r’n’b czy UK hardcore. W warstwie muzycznej na płycie, za którą odpowiada w największym stopniu Donatan, producent wykonawczy projektu, dominują zrelaksowane, nowoczesne produkcje, które w sposób nieinwazyjny zostały przeszczepione na polski grunt. Obecny na niej w wyważonych proporcjach klubowy trap co chwilę flirtuje z klimatem R&B, serwując motywy proste, a jednocześnie bardzo nośne.

„SEZON 3″ z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę – zarówno pod względem komercyjnym, jak i artystycznym. Nie tylko odzwierciedla przemianę, jaką youtuberzy przeszli na przestrzeni ostatnich lat, ale też dokumentuje ważny etap w ich dotychczasowej karierze. Dziś, w dobie beznamiętnego i schematycznego podejścia do muzyki, EKIPA brawurowo, a jednocześnie gustownie wyważyła drzwi muzycznego show-biznesu i zabawiła się jego regułami. Jej debiutancki album stanie się synonimem kreatywnego podejścia do formy piosenki i brzmieniowych inspiracji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.