Album „The Best Of” Ani Dąbrowskiej już dostępny

Właśnie dziś, tj. 10 listopada, światło dzienne ujrzało kolejne wydawnictwo Ani Dąbrowskiej. Tym razem jest to zestaw najważniejszych hitów wokalistki, zatytułowany „The Best Of”.


Kompilacja największych przebojów zawiera piętnaście utworów pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu Ani Dąbrowskiej. Listę nagrań zawartych na „The Best Of” otwierają single z avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu wokalistki. Znajdziemy tu także wszystkie hity z okresu fascynacji stylem retro, a więc akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z „Kilku historii na ten sam temat”, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. („Nigdy więcej nie tańcz ze mną”), raz w epokę disco („W spodniach czy w sukience”) utwory z trzeciego albumu, a także „Bang Bang” z krążka „Ania Movie”. Nie zabrakło także propozycji z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu – bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej „Bawię się świetnie” oraz przebojowej, podwójnie platynowej „Dla naiwnych marzycieli”. Są tutaj ponadto dwa ostatnie radiowe hity, czyli filmowy „Porady na zdrady (Dreszcze)” oraz „Nieprawda” w remixie Gromieego.Każde z sześciu dotychczasowych wydawnictw studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy. Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna – Dąbrowska nagrodzona została dziewięcioma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu między innymi Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk. Jak informuje wydawca, nigdy nie podążała za trendami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje. Wydana w ubiegłym roku płyta „Dla naiwnych marzycieli”, wyróżniona została Fryderykiem za najlepszy album pop, a pochodzący z niej singiel „W głowie” zdominował radiowe playlisty. Wszystkie rekordy pobiła jednak piosenka nagrana do filmu. „Porady na zdrady (Dreszcze)” to największy od czasu debiutanckiego „Tego chciałam” przebój w karierze wokalistki.


Już 24 listopada płyta ukaże się ponadto na limitowanym, podwójnym winylu, niezbędnym w kolekcji każdego miłośnika polskiej muzyki.


„The Best Of” – tracklista:

 1. Z Tobą nie umiem wygrać
 2. W głowie
 3. Tego chciałam
 4. Nigdy więcej nie tańcz ze mną
 5. W spodniach czy w sukience
 6. Trudno mi się przyznać
 7. Nieprawda
 8. Bawię się świetnie
 9. Nigdy nie mów nigdy
 10. Charlie, Charlie
 11. Czekam…
 12. Wiosna
 13. Bang Bang
 14. Porady na zdrady (Dreszcze)
 15. Nieprawda (Gromee Remix)

Sprawdźcie, gdzie w najbliższym czasie wystąpi Ania Dąbrowska:

19 listopada 2017 / Gdańsk / Filharmonia Bałtycka
21 listopada 2017 / Lublin / CSK
25 listopada 2017 / Szczecin / gościnny występ na koncercie zespołu Hey
28 listopada 2017 / Szczecin / Filharmonia
30 listopada 2017 /Wrocław / Centrum Koncertowe A2
9 grudnia 2017 / Kraków / Studio Festiwal Synestezje


Zajrzyj po więcej:

Ania Dąbrowska na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.