Album „Wieczny chłopiec” SkOłowanych Bluesową Płytą Roku

Płyta „Wieczny chłopiec” zespołu Skołowani, wydana przez HRPP Records, czyli wytwórnię reprezentująca Hard Rock Pub Pamela, została Bluesową Płytą Roku w plebiscycie opiniotwórczego portalu www.bluesonline.pl.


Rzeczone wyróżnienie to doskonały prezent urodzinowy, ponieważ właśnie w tym roku wytwórnia świętuje dziesiątą, a Hard Rock Pubu Pamela dwudziestą rocznicę powstania. W plebiscycie nominowane były cztery albumy wydane przez HRPP Records, z czego trzy znalazły się w pierwszej piątce: SkOłowani i „Wieczny chłopiec”Stara Szkoła i „Coraz bliżej” oraz Mark Olbrich Blues Eternity i „Blues Everywhere”.


Wyniki ankiety internautów bluesonline.pl:

SkOłowani – „Wieczny chłopiec” – 12753 głosy (HRPP Records)
Stara Szkoła – „Coraz bliżej” – 11727 głosów (HRPP Records)
Forsal – „Idę” 4319 głosów
Mark Olbrich Blues Eternity – „Blues Everywhere” – 1038 głosów (HRPP Records)
Blues Bazar – „Droga płyta” – 584 głosy
Wicked Heads – „Superheroes” – 303 głosy
KSW 4 Blues – „Żyć albo rzyć” – 181 głosów
Blues Flowers – „Kryminał” – 76 głosów
Prońko/Wierzcholski – „Samotna kolacja” – 74 głosy
Magda Piskorczyk – „Make Your Spirit Fly” (reedycja) – 61 głosów
Amusing Companions – „Ain’t So Bad” – 19 głosów
Adam Bartoś – „Nowy ląd” – 36 głosów
Czarny Pies – „HRPP Live Session” – 28 głosów (HRPP RECORDS)
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa – „My się nie damy!” – 26 głosów


Mark „Bestia” Olbrich:

Plebiscyt na Bluesową Płytę Roku, organizowany przez portal bluesonline.pl, jest autorskim projektem jednego z animatorów polskiego bluesa, Jerzego Doroszkiewicza. W czasie kolejnej polskiej trasy koncertowej mojego zespołu miałem okazję poznać tego muzycznego erudytę. Nie tylko bardzo profesjonalnie zrelacjonował nasz koncert, lecz również pokazał mi swój rodzinny Białystok, opowiadając o historii miasta. Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania Jerzego. Cenię portal bluesonline.pl za fachowość, obiektywizm i konsekwencję w działaniu. Plebiscyt jako taki to vox populi, czyli fani bluesa biorący w nim udział mają okazję swoimi głosami docenić wysiłek artystów włożony w powstanie ich płyt. W tym roku po raz trzeci płyta Mark Olbrich Blues Eternity została nominowana do tytułu Bluesowej Płyty Roku. Zajęliśmy czwarte miejsce. W poprzednich latach bywało lepiej, ale zdarzyło nam się także zająć gorsze miejsce. Cieszę się, że plebiscyt rozwija się, co widać po liczbie oddanych głosów. Docierają do mnie sygnały, że biorą w nim udział ludzie z wielu stron świata. Gratuluję wszystkim, którzy „dołożyli” się do tego: zespołom, głosującym internautom, portalowi bluesonline.pl. Oby tak dalej.


Krzysztof Sieradzki (SkOłowani):

SkOławani… dwóch ludzi, których niespełnionym marzeniem było zaistnieć muzycznie. Stworzyć zespół, dobrać muzyków, też na swój sposób są skołowanych i … grać. I tak się stało. W ciechocińskim Robin Studio pod „bacznym uchem” aranżera i muzyka, Roberta Biadunia, powstała płyta nosząca tytuł „Wieczny chłopiec”. W celu urozmaicenia utworów oraz dzięki naszym „muzycznym koneksjom” zaprosiliśmy do współpracy wspaniałych artystów. W nagraniu naszej debiutanckiej płyty udział wzięli: Asia Czajkowska-Zoń, Apostolis Anthimos, Jarosław Tioskow, Jacek Gazda, Aleksander Górny, Henryk Chyła, Igor Nowicki, Przemysław Łosoś, Marek Modrzejewski, Sławomir Malecki, Przemek Gronkowski, Wojciech Kochanowski oraz Krzysztof „pARTyzant” Toczko z synem Mikołajem. Serdecznie im dziękujemy. Krążek swoją oficjalną premierę miał 15 stycznia w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. Wydawcą jest HRPP Records, a więc wytwórnia płytowa reprezentująca ten klub. Nikt się nie spodziewał, że w głosowaniu internetowym portalu bluesonline.pl jako SkOłowani z albumem „Wieczny chłopiec” zajmiemy pierwsze miejsce. Tytuł Bluesowej Płyty Roku 2017 to dla mnie pełne zaskoczenie, szczególnie iż znaleźliśmy się w tak doskonałym towarzystwie… i wygraliśmy. Wcześniej jeden z utworów pochodzących z tego krążka, noszący tytuł „Kolęda przemyślenia”, zajął pierwsze miejsce trzydzieste ósme w notowaniu listy przebojów Polisz Czart. Oczywiście dziękujemy wszystkim głosującym.


Tomek Kuczma (Stara Szkoła):

31 stycznia zakończył się plebiscyt portalu bluesonline.pl na Bluesową Płytę Roku 2017. Zgłoszono czternaście propozycji. Dzięki naszemu wydawcy Darkowi Kowalskiemu z HRPP Records znaleźliśmy się w dalece przekraczającym nasze wyobrażenia gronie wybitnych, znanych muzyków. Zresztą wyśmienite pozycje zajęły aż cztery albumy z tej wytwórni. Zwyciężył zespół SkOłowani z Ciechocinka swoją debiutanckim krążkiem „Wieczny chłopiec”. My, Stara Szkoła, z płytą „Coraz bliżej”, zajęliśmy zaskakującą nas, fantastyczną drugą lokatę! Mamy wielką frajdę z tego powodu, choć pamiętamy, że konkurs ten miał charakter sondażowy, przez samych organizatorów traktowany jako forma swobodnej wypowiedzi słuchaczy. Nie zmienia to faktu, że głosowanie przebiegało z pewną dramaturgią i widocznym zaangażowaniem głosujących. Z dnia na dzień przybywało głosów, by na mecie osiągnąć gigantyczne rozmiary ponad 30 tysięcy. Chcemy bardzo podziękować wszystkim głosującym, że znaleźli w swojej codzienności zapewne nie jedną chwilkę na „kliknięcie” w okienko przy swojej ulubionej propozycji. Szczególnie oczywiście dziękujemy naszym sympatykom! Chcemy też pogratulować zwycięzcom! SkOłowani to nasi „dobrzy sąsiedzi”, których odwiedzamy od lat. Nagrali album skłaniający do myślenia, w zróżnicowanej oprawie blues-rockowej muzyki, a do tego w towarzystwie znakomitych muzyków. Brawo! Tymczasem my cieszymy się z tych przysłowiowych pięciu minut, jakie nam przypadły i jeszcze raz dziękujemy!Zajrzyj po więcej:

SkOłowani na Facebooku

Stara Szkoła na Facebooku

Czarny Pies na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.