Album zespołu Piramidy już dostępny!

00002703-6451

PIRAMIDY „Rok Wojny ” to duża dawka charyzmy, emocji i świetnego, nowoczesnego brzmienia. Album opowiada przekrojową historię świata XX i XXI wieku – począwszy od II wojny światowej, historii zza Żelaznej kurtyny, historii przemian w Polsce i na świecie aż po ataki terrorystyczne na World Trade Center i obecną wojnę na Ukrainie. W drugiej części nie zabraknie też kompozycji zespołu w soft-rockowych wersjach do tekstów polskich romantyków: Mickiewicza, Słowackiego czy Norwida.

Nazwa zespołu pochodzi od nazwy ich pierwszej płyty „Rozmowa z piramidami”- był to program muzyczny w aranżacjach do tekstów polskich romantyków: Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida i Adama Asnyka. Głównym muzycznym zainteresowaniem artystów jest bowiem poezja śpiewana z mocnym, gitarowym brzmieniem.

Liderem, wokalistą i producentem zespołu jest Piotr Kajetan Matczuk – pianista, aranżer, laureat festiwali i przeglądów muzycznych.


 

Album „Rok Wojny” opowiada w ciekawy sposób historię od wybuchu II wojny światowej, przez czasy Żelaznej Kurtyny, Okrągłego Stołu aż po ataki terrorystyczne na World Trade Center i wybuch wojny na Ukrainie. Szczególne miejsce w tej historii świata zajmuje „kraj nad Wisłą”. Będzie rockowo, energetycznie, ciekawie i mądrze.

Wydawnictwo ukazało się 8 lutego 2016, nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ


Tracklista:
1. Za Europę
2. A na wojnie jak to na wojnie
3. Przytul się Warszawo
4. Charlie Checkpoint
5. Za żelazną kurtyną
6. Wszystko miało być inaczej
7. Gdy świat zaczął w szachy grać
8. Prośba
9. Testament mój
10 .XXIPiotr Kajetan Matczuk

Pianista, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2), pojawił się też w filmie „Wałęsa” w reż. Andrzeja Wajdy jako jeden ze strajkujących stoczniowców.


Skład zespołu PIRAMIDY tworzą:
Piotr Kajetan Matczuk – kierownictwo muzyczne, instrumenty klawiszowe, śpiew;
Piotr Augustynowicz – gitary;
Dawid Lipka – trąbka (w autorskich koncertach);
Tomasz Imienowski – bas;
Tomasz Paszko – perkusja.Wytwórnia Muzyczna MTJ istnieje od 1990 roku. Przez blisko 25 lat wydawnictwo miało przyjemność wydawać krążki takich znakomitych artystów jak Michał Bajor, Magda Umer, Jacek Kleyff, Lady Pank, Perfect, Budka Suflera, Czesław Niemen, Krzysztof Krawczyk, Czerwone Gitary, Maanam, Majka Jeżowska, KSU, Bielizna, Farben Lehre, Daab, Lombard, Lech Janerka, Brygada Kryzys, Kapitan Nemo, Tercet Egzotyczny, Jerzy Połomski, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Violetta Villas, Izabela Trojanowska, Chłopcy z Placu Broni, Obywatel G.C., Formacja Nieżywych Schabuff… i wielu innych. Od 2012 roku MTJ rozwija swoją działalność i zajmuje się również managmementem artystów, w tym produkcją i przygotowaniem recitali z kręgu piosenki autorskiej. Wytwórnia współpracuje z aktorami znanymi z teatru i telewizji, takimi jak Krzysztof Tyniec, Kacper Kuszewski, Joanna Jeżewska. W 2014 roku powstał sublabel firmy MTJ – Fonobo Label. Nowa wytwórnia stawia przede wszystkim na młodych, oryginalnych artystów. Obecnie reprezentuje zespoły Mama Selita, Heroes Get Rememered i The Lollipops. Fonobo obok działalności wydawniczej oferuje także opiekę managerską oraz booking.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *