“Królowa Dram” debiutancki album Sanah w 4 wersjach

Pod koniec marca (27.03) ukaże się płyta debiutancka jednego z najgłośniejszych debiutów ubiegłego roku – Sanah. Twórczość artystki zauważył sam Dawid Podsiadło, który podczas jednego z koncertów trasy Wielkomiejski Tour wykonał jej utwór “Czątka”. Dziewczyna kilka miesięcy później zrewanżowała się kombinacją trzech piosenek Dawida w “Projekcie nieznajomy nie kłami”.

Każdy, kto skuszony „Szampan” (jeden z największych hitów początku 2020 roku) posłucha jej pozostałych utworów, na długo zakochuje się w sanah. Artystka w 2019 roku systematycznie zaczęła umieszczać w sieci własne kompozycje i w ciągu kilku miesięcy zauważona została przez fanów tzw. inteligentnego popu, dziennikarzy a także „kolegów z branży” – w połowie 2019 jej „Cząstkę” na wyprzedanym koncercie zaśpiewał sam Dawid Podsiadło.

Pod koniec roku za singla „Siebie zapytasz”, „Idź” czy „Proszę pana” miała już na koncie wiele wyróżnień – Piosenkę Dnia w Trójce, #1 na liście VIRAL TOP50 na Spotify, okładkę playlisty TIDAL RISING Polska. Wydała też ściśle limitowaną EP-kę, która dotarła do TOP3 listy sprzedaży winyli w Polsce. Wiele mediów zaliczyło ją do grona największych muzycznych nadziei 2020 – i nie myliło się: od czasu sukcesu „Szampana” jej utwory i teledyski osiągają kilkaset tysięcy odtworzeń dziennie. Została też nominowana do nagrody Fryderyk 2020 w aż 3 kategoriach, w tym za najlepszy debiut.


Debiutancki album „Królowa dram” to sanah, na jaką czekali jej fani. Nostalgiczna i wzruszająca, ale także dowcipna i charakterna. W warstwie tekstowej łączy poezję z młodzieżowym slangiem, od strony muzycznej serwuje wpadające w ucho melodie w nietypowych, ciekawych aranżacjach. Album ukazuje się w czterech wersjach fizycznych: 1CD, 2CD z dodatkowymi utworami, na winylu i w limitowanym boxie a oprócz „Szampana” zawiera także znane już hity „Siebie zapytasz” i „Proszę pana”.


Tracklista:
1. Początek
2. Królowa dram
3. To ja a nie inna
4. Siebie zapytasz
5. Melodia
6. Szampan
7. Łezki me
8. Proszę
9. Proszę pana
10. Oto cała ja
11. 2/10
12. Sama
13. Koniec

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Wydanie DELUXE EDITION zostanie wzbogacone o dodatkową płytę z utworami:

CD 2
1. Piękno tej niechcianej
2. Cząstka
3. Koronki
4. Idź
5. Solo
6. Aniołom szepnij to

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


SUPER DELUXE BOX to dołączone to wcześniej wspomnianych wydawnictw winyle:

LP 1
Side A
1. Początek
2. Królowa dram
3. To ja a nie inna
4. Melodia
5. Szampan
6. Oto cała ja
Sdie B
1. Sama
2. Łezki me
3. 2/10
4. Piękno tej niechcianej
5. Aniołom szepnij to
6. Koniec
LP 2: Singiel
Side A

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

1. Invisible Dress (demo)
2. Shiny People (demo)
Side B
1. You Loved Me (demo)
2. Corners (demo)

ZAMÓW ALBUM NA EMPIK.COM


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/sanahmusic/

Instagram: https://www.instagram.com/sanahmusic/

PODZIEL SIĘ