AlterFest Mysłowice – 5. edycja


Psychodela, folk, indie rock i mnóstwo muzyki alternatywnej
na corocznym festiwalu AlterFest Mysłowice. W tym roku można będzie usłyszeć energiczną,młodą artystkę – Erith.
To wszystko od 21 – 23 kwietnia.

Poza wyżej wymienionymi na festiwalu wystąpią: paryski Birdy Hunt, Patrick The Pan, Baasch, Keskese, Manippe, Call The Sun, Granatowy Prawie Czarny. Świadczy to o tym, że Mysłowice co roku goszczą najważniejszych przedstawicieli muzyki alternatywnej.

erith

Erith czyli Martyna Biłogan zadebiutowała niecały rok temu. Muzyką maluje folkowo-psychodeliczne pejzaże, a jednocześnie hipnotyzuje publiczność. Erith idealnie łączy ze sobą różne gatunki muzyczne z pogranicza neo-psychedelic, electronic, synthpop, dream pop, folk, experimental.Choć Martyna, kryjąca się właśnie pod pseudonimem Erith, od wielu lat tworzy muzykę, to właśnie jej solowy projekt może okazać się jednym z ciekawszych debiutów ostatnich lat. Ma na swoim koncie wiele koncertów – zagrała m.in. na Festiwalu Filmów Niezależnych Kiloff, Europejskich Targach Muzycznych CJG i będzie także jednym z gości poznańskiego festiwalu Spring Break.

Festiwal organizowany jest od 2012. Początkowo odbywał się w lokalach gastronomicznych oraz Mysłowickim Ośrodku Kultury. Następnie gdy zyskał na znaczeniu i stał się coraz większy zmieniono miejsce wydarzenia. Od 2014 roku przez trzy dni wykonawcy i publiczność gromadzą się w klimatycznym kościele ewangelickim oraz  budynku nieistniejącego od wielu lat kina Adria. Warto dodać, że mysłowicki festiwal jest współfinansowany  przez Urząd Miasta Mysłowice. Więcej informacji na stronie www.alterfest.pl.


facebook Erith


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *