[RELACJA] Alternatywy 4 już za nami! Pierwsza edycja Przeglądu Podkarpackich Zespołów Alternatywnych przechodzi do historii.

W miniony czwartek (28.02.2019) na scenie Underground Pub w Rzeszowie zobaczyliśmy rywalizację czterech alternatywnych zespołów z Podkarpacia. Kidz With Guns, Fern Eyes, Mrzonki oraz The Louders. Każdy zespół zaprezentował nam swój pół godzinny autorski materiał, który nie jednego z nas przyprawił o wielki zachwyt.

Równo o 19.30 na scenę wkroczył zespół Kidz With Guns. Jak widać w załączonej transmisji (od 5:30 sek.) zespół zgromadził bardzo liczną publiczność, która już od pierwszych dźwięków bujała się w rytm basu (Maks Zieliński). Kolejne zagrane utwory przyniosły coraz to śmielsze wiwatowanie i…. POGO – co nam jako organizatorom nawet się nie śniło, że zagościmy na Alternatywach tak świetną publiczność!

Złapaliśmy zespół chwilkę po zejściu ze sceny…

Poniżej możecie zobaczyć co działo się na Alternatywach – przechodzimy z kamerą sprzed sceny, odwiedzając np. stoisko Krowarzywa , bar, Martynę Gawlik witającą publiczność na tzw. bramce, zdążyliśmy jeszcze uchwycić pączki od GustoService oraz wspomniane wcześniej POGO na koncercie Kidz With Guns!

Kolejnym zespołem który zobaczyliśmy na scenie był duet Fern Eyes – chyba nie da się opisać tego co ta dwójka młodych ludzi zrobiła nam – publiczności. Przy perkusji Daria Kulas, a na gitarze Patryk Mateja – nic więcej tu nie trzeba dodawać, to trzeba zobaczyć i posłuchać!

Chwilę po Fern Eyes na scenę wkroczył zespół Mrzonki, który chyba wszystkich zaskoczył świetną i mocno ekspresyjną grą na saksofonie (Marcin Kania). Jeśli mam opowiedzieć coś więcej o tym występie to chętnie dodam, że cały koncert był niesamowicie intensywnie emocjonalnym przeżyciem. Każdy dźwięk, przenosił nas do ich świata, chciało się zatracić w ich muzyce… Z niecierpliwością czekam na samodzielny kameralny koncert tej formacji.

Jako ostatni zespół który pojawił się na scenie Alternatywy 4 była formacja The Louders, która w swojej muzyce przemyca bluesa opierającego się na latach 60. i 70.. Ah, pięknie im to wychodzi.

Po takiej dawce emocji nareszcie przyszedł czas na ogłoszenie wyników pierwszej edycji Alternatywy 4 – przeglądu podkarpackich zespołów alternatywnych!

Miałam przyjemność być częścią tego wspaniałego wydarzenia. Poziom, który zaprezentowały zespoły był bardzo wysoki. Występom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Mam szczera nadzieje, ze to nie ostatnia edycja tego wydarzenia! – redaktorka Kasia Drzał

 

Alternatywy 4 to świetny, rozwojowy pomysł, otwierający młodym, utalentowanym artystom drzwi do szerszego spektrum publicznego, jest szansa na wejście na kolejny szczebel aprecjacji umiejętności związanych z zarządzaniem bandem. Alternatywy są rewelacyjna inicjatywa lokalna. Wyczekuję z niecierpliwością drugiej edycji, aby poznać kolejna dawkę nieodkrytego potencjału lokalnych artystów. Polecam, pozdrawiam – redaktorka Martyna Gawlik

 


I miejsce:

Fern Eyes

(Możliwość zagrania koncertu podczas Rockowej Nocy lub Festiwalu Przestrzeni Miejskiej oraz Sesja w studiu Estrada Rzeszowska (20h + mix)

II miejsce

Mrzonki

(Możliwość zagrania koncertu podczas Rzeszowskie Juwenalia)

III miejsce

The Louders

(Możliwość zagrania samodzielnego koncertu w Underground Pub)

Nagroda publiczności:

Kidz With Guns

(Profesjonalna sesja foto dla zespołu + 500 zł do wykorzystania w Undergroundzie)

Nagroda specjalna:

The Louders

(Nagranie i montaż teledysku – Rockin’ Films)


Gratulujemy wygranym i dziękujemy za świetną zabawę! 

redakcja MUZYKOHOLICY.COM