Amarok z premierą teledysku i płyty „The Storm”

Amarok z podwójną premierą! Zaledwie kilka dni temu, tj. 15 maja br., w Internecie ukazał się najnowszy utwór projektu, „The Storm”, oraz towarzyszący piosence teledysk. To drugi po „Warm Coexistence” singiel promujący płytę, która ujrzała światło dzienne właśnie dziś, czyli 24 maja.


„The Storm” stanowi opowieść o zmaganiach z trudnymi emocjami doprowadzającymi z destrukcyjną siłą, tak jak tytułowa burza czy sztorm, do utraty kontroli, ale też do otwarcia się na nowe rozwiązania oraz powrót do wewnętrznej równowagi. Tajemniczy nastrój utworu, połączony z energią wytwarzaną poprzez elektroniczne rytmy, przestrzenną sekcją smyczkową, instrumentami akustycznymi i z nietuzinkowym thereminem, na którym zagrał lider Amarok Michał Wojtas, świadczą o stylu i charakterystycznej wielowymiarowości nagrania.


Klip do „The Storm” został zrealizowany w Wielkiej Brytanii. Jego autorem jest londyński artysta Dan Martin. W roli głównej wystąpiła utalentowana tancerka Sarah Jane WiltonJames Wilton DanceWiększość kompozycji znajdujących się na albumie „The Storm” to utwory instrumentalne, tworzące ścieżkę dźwiękową do przedstawienia brytyjskiego teatru tańca współczesnego James Wilton Dance Company.


Muzyka do spektaklu „The Storm” to przede wszystkim przestrzeń, głębia i tajemniczość w filmowo-teatralnym stylu, które mają oddawać nastrój i przekaz przedstawienia mówiącego o walce oraz radzeniu sobie z trudnymi emocjami w kontekście wewnętrznych procesów jednostki oraz w relacjach społecznych – zdradza kryjący się za szyldem Amarok Michał Wojtas.


Na rok 2019 zaplanowano również trasę koncertową promującą najnowsze wydawnictwo Amarok. Rozpocznie ją udział w letnich festiwalach muzycznych, między innym w Festiwalu Rocka Progresywnego w Toruniu czy Summer Fog Festival w Warszawie z udziałem Nicka Masona (ex-Pink Floyd), Davida Crossa czy Soft Machine, a także wspólne występy obu formacji: Amarok i James Wilton Dance Company.


zajrzyj po więcej:

Amarok na Facebooku


fot. Marta Wojtas