Ania Sama i jej „Opowieści”

Czułe słówka i muzyka. Ania Sama to przede wszystkim ciekawa barwa głosu oraz czułość i intymność w piosenkach. Nowoczesne brzmienia przeplatają się z żywymi instrumentami, które nadają jej muzyce oryginalnego charakteru.

„Opowieści” to piosenka pisana dla moich rodziców. To moja podróż w czasie do ich młodości. Czasem żyjemy z kimś i znamy tylko z jednej perspektywy, z perspektywy relacji rodzinnej czy romantycznej, jeśli jest to partner. Nie mamy możliwości poznać ich z tej zupełnie koleżeńskiej strony, by móc zobaczyć ich w całości. Co ich ukształtowało, że zachowują się teraz w określony sposób. Zadawałam sobie te pytania i bardzo mocno natchnęło mnie to do napisania tego utworu. Jest to akustyczna opowiastka, gdzie w tle słychać szelest kartek papieru lub palący się ogień, w zależności od interpretacji. Dźwięki są przytulne, a temat bardzo mocno wpisuje się w nadchodzące Święta, gdzie spotykamy się z najbliższymi.


Piosenka jest współtworzona z Jarkiem Jurkiewiczem, który znany jest również z duetu Jarząbek-Jurkiewicz. Jarek to gitarzysta nieokreślony gatunkowo, wykładowca na wyższej uczelni oraz wielbiciel literatury i teatru. Z wykształcenia jest filozofem. Jak mówi Ania Z Jakiem poznaliśmy się na początku 2021 roku i od tej pory między nami jest muzyczna chemia, która pozwoliła nam stworzyć razem już kilka kompozycji, które sukcesywnie będziemy publikować”. Opowieści to pierwsza z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.