Ania Sama prezentuje singiel „Kędziorki”

Ania Sama, czyli Anna Maciejczyk na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jej przygoda z muzyką zaczęła się w dorosłym życiu. Jest autorką słów i melodii. W swojej pracy artystycznej stara się dobierać doświadczonych artystów i producentów. Dzięki temu efekty jakie osiąga mają bardzo wysoki poziom. Do tej pory współpracowała między innymi z: Patrick The Pan, Hyper Son, Szymon Piotrowski, Bracia Sarapata czy Olga Czyżykiewicz

Stypendystka Miasta Krakowa 2022, absolwentka prestiżowego programu edukacyjnego dla artystów i managerów muzycznych Tak Brzmi Miasto Inkubator. Wykładowcami i trenerami podczas tych programów byli min.: Daga Gregorowicz (Dagadana), Paweł Hordejuk (Happysad), Bartek Stawiarz, Leszek Biolik oraz wielu innych.

W swojej muzyce stawia na autentyczność i melodie prosto z tego pokoju, gdzie jest sama ze swoimi emocjami. Czuły, czasem metaliczny głos, który śpiewa do ucha, a czasem rozcina mrok i otwiera przestrzeń.

Na swoim koncie ma 3 single „Pestka”, „Kołyszą” i „Krok po kroczku” zapowiadające album „Śnienie”, który ukazał się 4 czerwca 2021 r. w formie CD.

W lutym 2021 tytułowa piosenka albumu została zakwalifikowana do półfinału prestiżowego międzynarodowego konkursu songwritterskiego International Songwriting Competition – spośród 26 tysięcy zgłoszonych kompozycji z całego świata do półfinału wybrano tylko 9%.

Od wydania debiutanckiego albumu aktywnie koncertuje w duecie z gitarzystą Jarkiem Jurkiewiczem oraz z całym składem.

Kędziorki’ to ostatni singiel z debiutanckiej płyty artystki pod tytułem  „Śnienie’. To powrót do naszych słowiańskich, pogańskich korzeni, podany w wersji elektroniczno-akustycznej. Lirycznie to pochwała urodzaju i soczystości słów, które można usłyszeć od drugiej osoby. 

Klip kręcony był na krakowskim Kopcu Kraka, z którym związanych jest wiele legend i teorii – co symbolizuje, kiedy i dlaczego powstał… Ta tajemniczość zainspirowała artystkę, która wraz z autorką klipu Naomi Muras, stworzyły obraz, odnoszący się do pewnej obrzędowości – tańca hołubiącego życie i twórczej mocy słońca. Premiera klipu odbyła się 21 czerwca o 23:59, czyli w Noc Kupały – w noc letniego przesilenia, kiedy dzień jest najdłuższy. To ukłon w stronę naszych słowiańskich korzeni. 

Za produkcję muzyczną 'Kędziorków’ odpowiedzialny jest Hyper Son czyli Mateusz Frankiewicz i Maciej Kwarciński, którzy nadali melodii wymyślonej przez Anię Samą naprawdę pięknego, elektro-akustycznego sznytu. To już ostatni singiel z debiutanckiej płyty artystki pt. ’Śnienie’, wydanej nieco ponad rok temu, w czerwcu 2021. Artystka zamyka tym samym pierwszy rozdział swojej twórczości. Od tej pory będą tylko nowe piosenki.

Kędziorki pokazują artystkę w trochę innej odsłonie – tanecznie, dziko i nieokiełznanie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.