Ania Sama wraca z nowym singlem „Gdybyś chciał”

Ania Sama, czyli Anna Maciejczyk na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jej przygoda z muzyką zaczęła się w dorosłym życiu. Jest autorką słów i melodii. W swojej pracy artystycznej stara się dobierać doświadczonych artystów i producentów. Dzięki temu efekty jakie osiąga mają bardzo wysoki poziom. Do tej pory współpracowała między innymi z: Patrick The Pan, Hyper Son, Szymon Piotrowski, Michał Sarapata czy Olga Czyżykiewicz.  Absolwentka prestiżowego programu edukacyjnego dla artystów i managerów muzycznych Tak Brzmi Miasto Inkubator.

Gdybyś chciał” to osobista piosenka o zawodzie miłosnym. Ania Sama opowiada historię wychodzenia ze związku, który nigdy naprawdę nie miał miejsca, a był tylko zbiorem niejasnych sytuacji i rozmów o niczym. Czasami prawdy o relacji nie trzeba szukać długo, wystarczy być ze sobą szczerym i widać jak to wszystko naprawdę wygląda. Taki związek to właściwie relacja dwóch osób, która do niczego nie prowadzi. “Po zbyt wielu odwołanych w ostatniej chwili wieczorach zdałam sobie sprawę, że czego nie zrobię to i tak brakuje tej kluczowej rzeczy czyli zaangażowania z drugiej strony. Wtedy właśnie przyszły do mnie te proste słowa: gdybyś chciał… i tak powstała ta piosenka.” Jest to również historia długotrwałego ignorowania czerwonych flag i męskiego syndromu dostępu do kogoś bez brania za to odpowiedzialności. Akcja klipu dzieje się w pokoju hotelowym – intymność tego miejsca idealnie podkreśla klimat piosenki. Jest w nim dziewczyna, która umawia się na spotkanie z ukochanym, ale ten kolejny raz nie przychodzi, co pozwala jej uświadomić sobie, że to nigdy się nie stanie i że będzie tak już zawsze. 

Klip nakręcony został przez Dominikę Borowiec – młodą fotograf w Krakowa, która również jest współautorką scenariusza. Montażem zajęła się Anna Maciejczyk

Podziel się swoją opinią ;)