Ania Waraszko z „The Voice of Poland” prezentuje płytę i kolejne teledyski

Znana z programu „The Voice of Poland” Ania Waraszko jest jednym z nielicznych uczestników programu, którym udało się wydać album muzyczny. Zaledwie miesiąc po udziale w show Ania wokalistka zaprezentowała wydawnictwo zatytułowane „Podróż”, z udziałem muzyków Vavamuffin i Pablopavo oraz warszawskim raperem Numer Raz. Płytę promuje już pięć singli i towarzyszących im teledysków. Właśnie odbyła się premiera kolejnych dwóch: „Nie wiem” i „Czarny kot”.


Krążek powstał przy wsparciu muzyków Vavamuffin i Pablopavo, a został wyprodukowany przez Piotra Turka, we współpracy z Andrzejem Gieglem. Gościnnie pojawia się tu legendarny raper formacji Warszafski DeszczNumer Raz. Premiera „Podróży” miała miejsce 6 listopada br., w sklepach EMPiK, Media Markt, Saturn i empik.com, a także w innych sklepach muzycznych i w cyfrowych serwisach iTunes, Spotify i TIDAL oraz u operatorów komórkowych.Na debiucie fonograficznym Ani Waraszko znajdują się głównie autorskie teksty i kompozycje, w tym piosenka „Podróż” z gościnnym udziałem Numer Raz. Album utrzymany jest w klimacie pop i r&b, a w warstwie instrumentalnej słyszymy wielu muzyków. Szatę graficzną wydawnictwa zaprojektowała sama wokalistka. Pozostałe single pochodzące z tego krążka to „Karnawał”, „W Tobie” i utwór tytułowy.Ania Waraszko to utalentowana wokalistka, komponująca muzykę i pisząca autorskie teksty – mówi Piotr Turek. – Cała jej płyta jest w języku polskim, a w warstwie muzycznej słychać żywe instrumenty i aranżacje w czarnym klimacie. Cieszę się, że mogę współpracować z tak wielostronną osobowością i dziękuję muzykom, którzy wspierają nas, by płyta brzmiała na najwyższym poziomie. Liczę, że projekt ten da Ani możliwość rozwinięcia skrzydeł na polskiej scenie muzycznej – podsumowuje producent.


Dziękuję wszystkim, którzy wsparli realizację projektu. Przede wszystkim producentowi, Piotrowi Turkowi, który uwierzył we mnie i zaproponował współpracę. Do tej pory śpiewałam i odtwarzałam utwory znanych artystów, próbując robić to po swojemu, improwizować, zawsze dodając coś od siebie. Rok temu, o tej porze, nie myślałam, że uda się nagrać materiał na całą płytę, a już na pewno nie wierzyłam, że album trafi do Empików w całej Polsce – wyznaje piosenkarka. – Początkowo mieliśmy zamiar wydać tylko singiel, w zasadzie była dla nas wyprawa w nieznane, gdyż na co dzień nie bywałam w Warszawie. Okazało się, że dużo pracy mogliśmy wykonać cyfrowo, komunikując się przez Internet. Na końcowe nagrania w studio jechałam do Warszawy. Z czasem pozyskaliśmy środki na zrealizowanie teledysków. Przy okazji dziękuję mojemu rodzinnemu Miastu Piechowice, którego logo znajduje się na okładce, oraz sponsorowi Tadeuszowi Żugajowi. Pomoc finansowa przypłynęła także zza Oceanu, z Toronto, od Passion Art Show Jamboree Association – Forum Pasjonatów Kultury w Kanadzie. Na krążku znalazło się jedenaście utworów w języku polskim. Do jednego z nich, „Karnawał”, tekst napisała poetka Danuta Roguska z Wrocławia, którą poznałam podczas swojego koncertu. Projekt ten to muzyczna podróż w świat, który do tej pory był mi obcy, media i związana z tym popularność, ale i zmierzenie się z różnymi opiniami i odbiorcami. To także podróż w głąb siebie, osobiste teksty i emocje, które chcę pokazać innym. Mam nadzieję, że efekt końcowy jest bardzo spójny z tym, co chcieliśmy przekazać muzycznie. Wydanie debiutanckiej płyty daje mi motywację do dalszego działania, komponowania i tworzenia. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale już trwają prace nad kolejnym albumem – podsumowuje Ania Waraszko.


Ania Waraszko pochodzi z Piechowic, niewielkiej miejscowości w Kotlinie Jeleniogórskiej w Karkonoszach, niedaleko granicy z Czechami. Od 2006 roku występuje na scenie, gdzie przedstawia zarówno materiał autorski, jak i standardy jazzowe, utwory z gatunku swingu, bluesa, brazylijskiej bossa novy oraz światowe covery muzyki rozrywkowej. W repertuarze posiada propozycje nie tylko po polsku i angielsku, ale i śpiewane w języku hiszpańskim, włoskim czy francuskim. Pobierała lekcje śpiewu i grania na gitarze w Miejskim Ośrodku Kultury w Jeleniej Górze pod okiem Wojciecha Jarocińskiego – członka zespołu Wolna Grupa Bukowina. W latach 2013-2014 prezentowała się między innymi w Kings Garden Banquet Hall oraz Polish Combatants’ Hall w Toronto, brała udział w koncercie Aleksandra Ładysza w Polskim Centrum Kultury im. JP II w Mississauga w Kanadzie, a w latach 2006-2014 roku była wokalistką zespołu Moco Choco, koncertując w renomowanych klubach w całej Polsce i za granicą. W 2008 roku utworem Vaya con Dios „Don’t Cry for Louie” zwyciężyła konkurs piosenki międzynarodowej w Jeleniej Górze. Ukończyła z wyróżnieniem Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze oraz studia na kierunku architektura wnętrz na wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu. Realizowała indywidualne wystawy malarskie (FügenAustrii, Bamberg Niemczech, Sommecaise Galerie de L’Objet we Francji). Brała również udział w targach malarskich Germany Frankfurt Oder. Zdobywała wyróżnienia w tym zakresie i realizuje wystawy fotograficzne.


Zajrzyj po więcej:

Ania Waraszko na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.