Anita Lipnicka & The Hats z albumem „Miód i dym”

W miniony piątek, tj. 17 listopada br., w sklepach muzycznych pojawiło się nowe wydawnictwo Anity Lipnickiej. „Miód i dym” to szósta płyta w solowym dorobku fonograficznym wokalistki. Tym razem album w całości został nagrany w Polsce, z udziałem zespołu The Hats, który tworzy czterech muzyków towarzyszących artystce od kilku lat na scenie: Bartek Miarka (gitary), Piotrek Świętoniowski (instrumenty klawiszowe), Kamil Pełka (bas) i Bartek Niebielecki (perkusja).


Wynikiem tej współpracy jest materiał będący echem ich wspólnych fascynacji muzycznych, oscylujących na pograniczu amerykańskiego folku, alt country i bluesa, z wyraźnymi wpływami post-hipisowskiego ducha i uwielbieniem do vintage’owych brzmień instrumentów. Materiał powstał podczas spontanicznych pobytów grupy nad jeziorem w Górach Sowich, gdzie w otoczeniu przyrody rodziły się teksty i aranżacje do poszczególnych utworów.


„Miód i dym” zawiera trzynaście piosenek. Do większości z nich teksty i muzykę napisała Anita Lipnicka. Znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera.Jeszcze nigdy tworzenie nie sprawiało mi tyle przyjemnościAnita Lipnicka. – Energia, jaką udało nam się uchwycić na tym krążku, jest odzwierciedleniem różnorodnych stanów ducha i przepływu emocji między nami. Jest tu do czego się pośmiać, i do czego popłakać. Dawno nie nagrałam płyty tak zróżnicowanej dynamicznie, gdzie poczucie humoru i dystans przeplata się z pejzażami pełnymi wewnętrznej zadumy czy uniesienia.


Tytuł wydawnictwa wydaje się więc adekwatny do zawartości – będzie można na nim usłyszeć sporo lejących się, słodkich jak miód dźwięków, ale i też zadziornych, rasowych tematów i gitarowych riffów, zapewniających dużo dymu na niejednej scenie podczas występów formacji na żywo. Trasa koncertowa ruszyła w dniu premiery płyty.


Zajrzyj po więcej:

Anita Lipnicka na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.