Arek Kłusowski pod skrzydłami Kayaxu

Charyzmatyczny wokalista, kompozytor oraz tekściarz – Arek Kłusowski, który od niedawna swój muzyczny talent będzie rozwijał pod skrzydłami wytwórni Kayax. Dotychczas muzyk współpracował z FONOBO Label, czego efektem jest roczna już debiutancka płyta “Po tamtej stronie”.

W swoich piosenkach opowiada o miłości, wartościach, dylematach i samotności. „Po tamtej stronie” to niezwykle oryginalna i emocjonalna historia opisana w kilkunastu utworach, przy pracy nad którymi wspierali Arka m.in. Daria Zawiałow oraz znakomici producenci: Michał Kush (zdobywca trzech Fryderyków), Maciej Sawoch (znany ze współpracy z Kasią Nosowską, Miuoshem czy Krzysztofem Zalewskim) oraz Marcin Kuczewski i Michał Wasilewski (zespół xxanaxx).


Jesienią 2013 wziął udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. Dołączył do drużyny prowadzonej przez Tomsona i Barona, po czym dotarł do finału, w którym zajął trzecie miejsce. Po udziale w konkursie podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska.

Jest pomysłodawcą koncertu poświęconego pamięci Anny Jantar Tribute to Jantar (2015), a także koncertu Wysocki. Wschody i Zachody (2018) z piosenkami Włodzimierza Wysockiego.

W 2015 zadebiutował występem w spektaklu Cohen – Nohavica w reżyserii Mariana Opanii, wystawianym w warszawskim Teatrze Buffo. W lutym 2016 wydał singel „Try”, którego producentem został MaJLo. W 2017 wziął udział w projekcie Łukasza Gorczycy „Gorczyca i Przyjaciele”, dzięki któremu nawiązał współpracę z gitarzystką Jennifer Batten i Jackiem Moorem, z którym stworzył projekt muzyczny A.M.G.. Również w 2017 zakwalifikował się z piosenką „To już za nami” do udziału w koncercie Debiuty w ramach 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jednak wycofał się z występu wskutek bojkotu imprezy przez polskich wykonawców. We wrześniu uczestniczył w festiwalowym konkursie. W 2018 był jednym z jurorów w pierwszej edycji programu Polsatu Śpiewajmy razem. All Together Now.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/arekklusowski/

Instagram: https://www.instagram.com/arekklusowski/