Arshenic nagrywa nową płytę

Pochodzący z Trójmiasta zespół Arshenic pracuje właśnie nad swym kolejnym albumem. Drugie wydawnictwo długogrające formacji ukaże się po tegorocznych wakacjach. 


Nowa płyta Arshenic będzie odzwierciedleniem dwoistości ludzkiej natury – wyznają sami muzycy. – Arszenik stosowany był jako trucizna, ale także jako lekarstwo. Postanowiliśmy nagrać album, który będzie zawierał przeciwstawne kompozycje. Połowa utworów będzie tematycznie zbliżona do EP „Erased” z 2016 roku. Będą to więc utwory łączące w sobie rocka i alternatywny metal – w szybszych tempach, z rytmicznymi riffami i melodyjnym wokalem. Druga część płyty zawierać będzie kompozycje dark rockowe z domieszką prog rocka, idące o krok dalej od publikowanych w zeszłym roku „Monster” czy „Madness”.Będą to wolne, mroczne, klimatyczne kawałki, z czystymi wokalami i growlami zawierające motywy zbliżone do skandynawskiego folku. Czynnikiem wspólnym dla wszystkich kompozycji są emocje. Teksty  są odzwierciedleniem naszego postrzegania świata, ale wkraczają także w świat magii i okultyzmu – dodają członkowie grupy.Arshenic został powołany do życia w 2006 roku. Rok później zarejestrował materiał na EP „W plecy nóż”. Zespół zagrał liczne koncerty, między innymi na Międzynarodowym Koncercie Młodych Talentów (Kappeln, Niemcy) oraz na zakończenie Neptunaliów wraz z Milczeniem Owiec i Homo Twist. W 2008 roku muzycy nagrali kolejną płytę, „Lilie”. Promowali ją, występując z zespołami Closterkeller podczas Abrakadabra Gothic Tour i Artrosis w ramach Gothic Diamonds Tour. W tym samym roku utwory z tego wydawnictwa zajęły II miejsce w V Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych „Konfrontacje 2009”. Podsumowaniem tego okresu było zajęcie III miejsca w konkursie „Zespół Roku 2009” prowadzonym przez portal Rockz.pl.


W 2011 roku Arshenic zaprezentował się w drugiej edycji programu „Must Be The Music”, wykonując cover utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej. Ze  względu na swój charakterystyczny wizerunek formacja nazwała swój nurt „Zombie Gothic Melodic Metal”. Po tym występie muzycy nagrali wersję studyjną utworu i wyruszył w promocyjną trasę koncertową. W 2012 roku działalność została zawieszona.


W 2014 roku Arshenic wznowił działalność i rozpoczął pracę nad nowym brzmieniem oraz repertuarem. Singiel „Odejdziesz” wydano na składance gotyckiej wytwórni Halotan Records. W styczniu 2015 zespół wrócił na scenę, łącząc powrót z akcją charytatywną dla zwierzaków, „Pucha dla Sierściucha”, której jest organizatorem.


Opublikowana w 2015 roku pierwsza płyta o tytule „Arshenic” liczy piętnaście polsko- i anglojęzycznych piosenek, między innymi „Odejdziesz”, „W plecy nóż”, „Kołysanka”, „Paparazzi” czy „Lilie”. Kompozycje te zostały zarejestrowane w latach 2009-2011.


W kwietniu 2016 Arshenic wydał album EP „Erased” zawierający utwory reprezentujące odświeżone brzmienie zahaczające o rock progresywny. Obydwa krążki dostępne są obecnie w sprzedaży.


W lutym 2017 ukazał się singel „Monster” zapowiadający drugą długogrającą płytę grupy. W ramach działalności wspierającej pomoc zwierzętom zespół nagrał teledysk w OTOZ ANIMALS schronisku Ciapkowo w Gdyni.


Utwór „Monster” oraz płyta „Erased” dostępne są w popularnych serwisach streamingowych takich jak Spotify oraz iTunes.


Zajrzyj po więcej:

Arshenic na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.