Artur Rojek z albumem koncertowym i teledyskiem do singla „Lekkość”

Właśnie dziś, tj. 3 listopada 2017,  światło dzienne ujrzał album zatytułowany „Artur Rojek koncert w NOSPR”. W Internecie pojawił się również teledysk do nowego singla, „Lekkość”, promującego owo wydawnictwo.


29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach Artur Rojek wystąpił wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Niepowtarzalna atmosfera tego jednorazowego wydarzenia i wyjątkowego koncertu została zapisana w formie audio i prawie dokładnie dwa lata później ukazała się w formie wyjątkowej płyty.


Przez ponad dwadzieścia lat działalności artystycznej miałem okazję zagrać w wielu wyjątkowych miejscach na całym świecie – wspomina Artur Rojek. – Czasami były to miejsca niepozorne, gdzieś na uboczu, gdzie łatwo można było przegapić wejście, a czasami okazałe, eleganckie, często legendarne, gdzie udają się wycieczki, żeby zrobić sobie zdjęcie pod reklamowym szyldem… Sala Olimpii w Paryżu czy Royal Albert Hall w Londynie  – kiedyś myślałem, że coś takiego chyba nie spotka mnie w Polsce…

Koncert w katowickiej siedzibie NOSPR uważam za jeden z kilku najbardziej wyjątkowych. To było nie tylko przeżycie estetyczne, piękna i dopracowana w szczegółach sala, której sława obiegła cały kraj, ale też występ, który odbył się w ważnym dla mnie miejscu – w Katowicach, Mieście Muzyki Unesco i gospodarza OFF Festivalu. Niedaleko stąd urodziłem się i od zawsze mieszkam. Koncert w NOSPR jest dla mnie wspomnieniem świetnej trasy koncertowej promującej mój pierwszy solowy album „Składam się z ciągłych powtórzeń”.


Na krążku znajdują się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura, a także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert i utwory z repertuaru kultowych grup Lenny ValentinoMyslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.


NOSPR to orkiestra instytucja, ceniona i znana na całym świecie. Przez ponad osiemdziesiąt lat swojego istnienia współpracowała z najwybitniejszych kompozytorów drugiej połowy XX wieku – Witoldem Lutosławskim, Henrykiem Mikołajem Góreckim i Krzysztofem Pendereckim, prezentując pierwsze wykonania ich dzieł.


Płytę „Artur Rojek koncert w NOSPR” nabędziemy między innymi na stronie sklepzmuzyka.pl oraz w serwisach online: https://Kayax.lnk.to/KoncertwNOSPR.


Wydawnictwo promuje drugi już singiel, czyli pochodząca z solowego repertuaru Artura Rojka „Lekkość” . Singiel dostępny jest w sklepach online oraz w streamingach: https://Kayax.lnk.to/Lekkosc.Zajrzyj po więcej:

Artur Rojek na Facebooku

Artur Rojek na Instagramie 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.