Auto Video Show z muzycznym akcentem – już dziś na Narodowym

Scena muzyczna Audio Video Show

Podczas 23. edycji Audio Video Show powstanie scena, na której w sobotę 9 listopada zaprezentują się wschodzące gwiazdy polskiej muzyki. Koncerty rozpoczną się już o 11:30. Usłyszymy min. SWIERNALISA, Stacha Bukowskiego, Arka  Kłosowskiego czy Olgę Polikowską. Wydarzenie odbywa się na PGE Narodowy I Al. Ks. J. Poniatowskiego 1. Bilety: dorośli: 40 zł – bilet jednodniowy, 60 zł – karnet na 3 dni, młodzież do 16 lat: WSTĘP WOLNY.

11:30 FONOBO SHOWCASE:

Niezależna wytwórnia muzyczna, która stawia na młodych i oryginalnych artystów. Obok działalności wydawniczej oferuje także opiekę managerską, booking oraz współpracę z agencjami organizującymi festiwale w Polsce i za granicą.

This slideshow requires JavaScript.

Olga Polikowska

Debiutuje na polskiej scenie electropopu, ale ze światem artystycznym związana jest od najmłodszych lat. W szkole muzycznej w klasie skrzypiec nauczyła się wrażliwości muzycznej oraz pokory do instrumentu. Jej muzyka jest wypadkową synthpopu, downtempo, muzyki dance i elektronicznej oraz niebanalnych osobowości, z którymi ma przyjemność grać. Nazwana została przez dziennikarzy i krytyków muzycznych debiutem 2018 roku i największą nadzieją eklektycznego, ambitnego popu w Polsce.

Arek Kłusowski

Charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz. Obdarzony jednym z najoryginalniejszych głosów w kraju. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla czołowych polskich artystów. W 2015 roku zadebiutował na deskach Teatru Buffo w spektaklu „Cohen – Nohavica” w reżyserii Mariana Opanii. Występował u boku Jennifer Batten (gitarzystki Michaela Jacksona) a także jako jedyny debiutant w 2 Trasie Muzyki Filmowej po całej Polsce. Jego utwory często stanowiły tło muzyczne w wielu serialach m.in. „Druga Szansa” TVN. Wiosną 2019 roku wydał swój debiutancki album „Po tamtej Stronie” w reszcie odnalazł swoją artystyczną tożsamość.

Stach Bukowski

Młody zespół z Olsztyna zakochany w muzyce retro, wychowany na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Gra rocka, ale inspiruje się również skrajnościami – muzyką klasyczną, rapem i polskim big beatem. Tworzą z rockandrollowym polotem i mają ucho do chwytliwych melodii. Szturmem wzięli wszystkie konkursy i przeglądy talentów, w których uczestniczyli. Stach śpiewa i gra na perkusji. Jednocześnie! Aga brawurowo zasuwa na basie, a Robert odpowiada za precyzyjne gitarowe riffy. W takim składzie są nie do pokonania. Na scenie dają prawdziwego ognia a ich koncerty nasycone są beztroską energią i dobrą zabawą.

 


13:00 Swiernalis

Jego znakiem szczególnym jest niecodzienne poczucie humoru i przejmujące teksty utworów, które sam pisze. Multiinstrumentalista i do tego samouk. Urodzony w Suwałkach, sercem i czynszem związany z Poznaniem. W 2016 roku spełniło się jego marzenie – wydana została płyta „DRAUMA” pod czujnym okiem Pawła Cieślaka z Łodzi, która w dziesięciu niezwykłych utworach przypomina skomplikowane dzieciństwo oraz niepokorny młodzieńczy czas Swiernalisa. Setki zagranych koncertów i pełna półka nagród czynią go rozpoznawalną sylwetką na polskiej scenie muzycznej. W 2017 roku otrzymał on nagrodę dla „największej osobowości artystycznej” na Festiwalu Fama. Od tamtego czasu – zajął się budowaniem zespołu i pracą nad nowym materiałem, czego efektem były dwa nowe single „Pergamin” i „Blizny” – ten ostatni można codziennie usłyszeć w radiu Muzo FM, również w wyjątkowej wersji akustycznej.

 


14:30 Hash Cookie

Czwórka przyjaciół z małej miejscowości, których połączyła miłość do muzyki. Ich akustyczne brzmienie, szczere i pełne uczuć piosenki sprawiły, że szybko powstał wokół nich szum. Pojawiły się zaproszenia na koncerty i festiwale, gdzie zjednywali sobie publiczność swoją pozornie prostą muzyką. W ciągu dwóch pierwszych lat działania zostali m.in laureatami festiwali FAMA, Scyzoryk czy Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych. W 2019 roku weszli do studia, aby zarejestrować materiał na swój debiutancki album. Producentem płyty został NOON, znany jako innowator i wszechstronny artysta, współautor platynowych płyt z Pezetem. W efekcie otrzymaliśmy płytę brzmiącą tak dojrzale, że trudno uwierzyć, że to debiut.


15:00 Limboski

Nowa płyta Limboskiego„Ucieczka Saula”, wyznacza zupełnie nowy kierunek w twórczości tego artysty. Wcześniej lubował się w vintage’owych brzmieniach, grał solówki gitarowe i raczej stronił o bitów i sampli. Teraz zaserwował nam zupełnie unikalne połączenie avant popu z frapującą elektroniką, a tekstowo osiąga wyżyny poetyckiej wielobarwności. Pobyt w Berlinie dał artyście mnóstwo inspiracji. Przy tym wszystkim Limboski zachował swój styl i charakterystyczny pazur, a melodie wpadają w ucho jak zawsze. W warstwie tekstowej Limboski też odchodzi od sztampy. Liryka miłosnej ballady ustąpiła miejsca realizmowi magicznemu z dominującym motywem wody i podróży.


16:00 Willian’s Things

Teraz trójka muzyków, pozostając w obszarze poezji anglojęzycznej, sięgnęła po dorobek XIX wiecznego amerykańskiego poety i filozofa Henrego Davida Thoreau. To niekwestionowany guru ekologów i ekoentuzjastów, piewca natury i życia w bliskim kontakcie z przyrodą.
Materiał w całości został zarejestrowany w lesie nieopodal Muzeum Ziemi Otwockiej, a muzycy poddając się rytmowi natury, grając razem z nią, odczytują jej intencje. Cały materiał jest dialogiem z najbliższą człowiekowi przestrzenią, z jego naturalnym, pierwotnym otoczeniem.


16:30 Sanah

Sanah to jedna z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. Zauważona w wieku 22 lat dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie zamieszczała własne kompozycje. Jej miękki, ciepły wokal sprawdza się zarówno w świetnie zaaranżowanych balladach, jak i nowoczesnych, wzbogaconych elektroniką dynamicznych kompozycjach. Zauważył ją Dawid Podsiadło (na swoim koncercie zaśpiewał cover jej „Cząstki”), do duetu zaprosił ją Matt Dusk. Wydane w czerwcu 2019 r. „Siebie Zapytasz” – aktualnie jej największy hit – jeszcze bez wsparcia mediów trafiło na szczyt listy Spotify Viral TOP50, serwis Vevo dołączył ją do programu VEVO DSCVR dla najbardziej obiecujących młodych artystów a Tidal dał na okładkę playlisty RISING Polska. Jest niezwykle popularna w serwisach streamingowych audio video – aktualnie zanotowała po milion odtworzeń swoich utworów w serwisie Spotify, jak i na YouTube.

 


17:30 Tappahall

Mix indie rocka, synth popu i elektroniki na światowym poziomie. Grupa działa od blisko dwóch lat i tworzy muzykę, której do tej pory na próżno było szukać na rodzimym rynku. Świeże brzmienie i zaskakujące aranże połączone z mulitinstrumentalnymi umiejętnościami członków zespołu tworzą mieszankę, obok której nie sposób przejść obojętnie. Aktualnie pracują nad nowym materiałem, którego fragmenty zaprezentują podczas wydarzenia.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/events/405443280406598/