Baasch i Keskese na Festiwalu AlterFest!

12524001_894486390672937_7480027024776227991_nW ubiegłą środę poznaliśmy pierwszych artystów, którzy wystąpią na mysłowickim festiwalu AlterFest w dniach 21-23 kwietnia. Do ogłoszonego już Call The Sun oraz Menippe dołączają kolejni artyści: Baasch oraz zespół Keskese.


Baasch to ceniony producent, wokalista i kompozytor, który objawił się jako kompozytor ścieżki dźwiękowej do głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce”. Zadebiutował EPką “Simple Dark & Romantic Songs„, natomiast w marcu zeszłego roku miała miejsce premiera długogrającego albumu „Corridors”. Artysta otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup, wystąpił też na wielu festiwalach, m. in. Orange Warsaw Festiwal, Tauron Nowa Muzyka i FreeFormFestival. Baasch to obecnie jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny synth-popowej. W jego twórczości wyraźnie zauważalne są elementy muzyki lat 80., choć nie brakuje w niej wpływu współczesnych brzmień. Muzykę doskonale uzupełnia nastrojowy, głęboki i nieco tajemniczy głos, brzmieniem przypominający Davida Gahana z Depeche Mode.


 


Keskese to śląska grupa indie-rockowa powstała w 2013 roku. Ich kompozycje są wypadkową fascynacji muzycznych poszczególnych członków zespołu – w utworach Keskese zaskoczyć mogą połączenia jazzowych akordów z gitarowymi riffami wprost z Delty Mississipi, ale też ciche i melancholijne utwory, które stopniowo zmieniają się w ścianę dźwięku. Ich koncerty to ogromna dawka przestrzennych i szerokich brzmień. Jak sami mówią, ich muzyka ma dodawać magii życiu słuchacza, który zechce się przy niej zatrzymać na dłużej. Po opublikowaniu pierwszych utworów w internecie, Keskese zostali zaproszeni przez Myslovitz do zagrania wspólnego koncertu, który publiczność przyjęła bardzo serdecznie. Zespół pracuje obecnie nad wydaniem swojej debiutanckiej płyty.AlterFest to festiwal muzyki alternatywnej organizowany w Mysłowicach od 2012 roku. Początkowo odbywał się w dwóch mysłowickich lokalach gastronomicznych oraz w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Dwa lata temu przekształcił się w większy i coraz bardziej doceniany festiwal na mapie polskich, niszowych wydarzeń muzycznych. Od wspomnianego 2014 roku trzydniowy, kwietniowy festiwal organizowany jest w dwóch klimatycznych miejscach, które potęgują odbiór muzyki: w mysłowickim kościele ewangelickim oraz w budynku byłego, nieistniejącego od ponad 20 lat kina Adria. Tegoroczna, piąta już edycja festiwalu odbędzie się od 21 do 23 kwietnia. 

AlterFest co roku prezentuje wiele gatunków muzycznych, które kryją się pod pojęciem alternatywy, m.in. indie-rock, muzykę elektroniczną, brzmienia inspirowane jazzem, czy też hip-hop. Pomimo bardzo skromnego budżetu, na festiwalu pojawiają się najważniejsi przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej. Do tej pory można było usłyszeć wykonawców takich jak: Mikromusic, xxanaxx, Lilly Hates Roses, Muchy, Fair Weather Friends, Rebeka czy Małe Miasta.


 

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *