Bal dla przegranych z 8 lat w Tybecie

1. 8 lat w Tybecie - fot. Konrad Rogoziński

Po wspólnej koncertowej przygodzie z zespołem Nocny Kochanek, 8 lat w Tybecie rozpoczyna własną trasę „Bal dla przegranych”!


Grupa 8 lat w Tybecie oficjalnie zadebiutowała na rynku muzycznym, wydając w 2019 roku płytę „Betonu nie spalą”. Album został doceniony nie tylko przez fanów, ale również media otrzymując m.in. nominację Antyradia do tytułu „Polska Płyta Rocku 2019”.

Długo wyczekiwany album był przypieczętowaniem lat pracy nad unikalnym, gitarowym brzmieniem 8 lat w Tybecie. Muzycy postawili na bezkompromisową jakość, zapraszając do współtworzenia albumu cenionych na rynku specjalistów, wśród których znaleźli się m.in. producent Leszek Biolik czy Marcin Gajko, który odpowiada za miks i mastering materiału.„Betonu nie spalą” to 11 energicznych, rockowych kompozycji i niebanalne, polskie teksty w trafny sposób komentujące zwykłą codzienność i relacje międzyludzkie. Według magazynu Teraz Rock 8 lat w Tybecie jest aktualnie jedną z 4 największych nadziei polskiego rocka.

Trasa „Bal dla przegranych” promująca wydawnictwo rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 18 kwietnia. Grupa odwiedzi 7 polskich miast: Łódź, Warszawę, Cieszyn, Wrocław, Chorzów, Poznań oraz Kraków. Podczas występów z klubowych scen zabrzmią utwory z albumu „Betonu nie spalą”, a także starsze z EP „Na zesłaniu” z 2013 roku. W trakcie trasy 8 lat w Tybecie połączy swoje siły z innymi zespołami specjalizującymi się w dobrym, polskim rocku. Wśród nich m.in. Ereles, Hurrockaine czy Venflon.

DATY I MIEJSCA TRASY „BAL DLA PRZEGRANYCH”
27.02 – Łódź, Wooltura
20.03 – Warszawa, Potok, 21.03 – Cieszyn, Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn, 27.03 – Wrocław, Czasoprzestrzeń
28.03 – Chorzów, Leśniczówka
17.04 – Poznań, Pod Minogą
18.04 – Kraków, Zaścianek

Bilety są do nabycia za pośrednictwem strony Biletomat.pl https://www.biletomat.pl/bilety-na-koncerty-8-lat-w-tybecie-637/