Baranovski wyrusza w wiosenną trasę

Wojtek Baranovski tuż przed startem wiosennej trasy promującej jego debiutancki krążek zatytułowany „Zbiór” zapowiada teledysk do piosenki „Sam”, dziś  w serwisach streamingowych można już usłyszeć jego odświeżoną, radiową wersję. Marzec i kwiecień to czas koncertów Barnovskiego – sprawdźcie, gdzie zagra!

Płyta zatytułowana „Zbiór” to zwieńczenie długoletniej pracy Baranovskiego nad materiałem idealnym, który w pełnej krasie prezentuje jego umiejętności jako autora piosenek, wokalisty i producenta. Baranovski sam przyznaje, że choć napisał już mnóstwo piosenek to potrzebował czasu, aby pozbyć się wszelkich kompleksów i zyskać przekonanie co do słuszności obranej drogi. Sukcesy pierwszych singli pomogły mu wzmocnić pewność siebie jako artysty i dopracować ten materiał tak, jak go sobie wymarzył.


„Zbiór” to 10 przebojowych piosenek zaśpiewanych po polsku, w których zamiłowanie do klasycznego songwritingu zderza się z odpowiednio nowoczesnym brzmieniem. Uniwersalna produkcja nie zakrywa jednak swojskości i lokalnego sznytu, jaki ma w sobie ten album.

Na „Zbiorze” znalazły się wszystkie dotychczasowe single Baranovskiego („Dym”, „Luźno”, „Zbiór”, „Czułe miejsce”) oraz upublicznione wcześniej piosenki „Hey” i „Mamo”, acz ta ostatnia nagrana została w zupełnie nowej, bardziej minimalistycznej aranżacji.

Za produkcję muzyczną płyty odpowiadają sam Baranovski oraz znany z szeregów grupy Xxanaxx Michał Wasilewski alias Atari Wu.


BARANOVSKI – TRASA

11/03 WROCŁAW – Stary Klasztor
12/03 POZNAŃ – Blue Note
20/03 GDAŃSK – Parlament
22/03 KRAKÓW – Forty Kleparz
03/04 KOSZALIN – Teatr Variete Muza
04/04 ZIELONA GÓRA – Kawon Piwnica Artystyczna
16/04 WARSZAWA – Niebo

This slideshow requires JavaScript.


Pod pseudonimem Baranovski kryje się Wojtek Baranowski. Niektórzy pamiętają go z udziału w programie The Voice Of Poland, inni kojarzą go z koncertów grupy Xxanaxx, z którym przez kilka sezonów występował jako klawiszowiec i gitarzysta.

Od stycznia 2018 roku Baranovski działa na własny rachunek z autorskim projektem znanym już doskonale z przebojowych singli oraz licznych występów na najważniejszych koncertowych i festiwalowych scenach w Polsce, na czele z Open’erem, Męskim Graniem, Orange Warsaw Festivalem i Olsztyn Green Festivalem. Potwierdzeniem dotychczasowych sukcesów była tegoroczna nominacja dla Baranovskiego do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/baranovskimusic/

Instagram: https://www.instagram.com/sir_baranovski/