BARANOVSKI zareagował na odwołane koncerty! Zagrał dla swoich fanów na facebooku

Pandemia koronawirusa ma coraz większy wpływ na nasze życie. Bardzo dobitnie odczuwają to m.in. artyści i ich słuchacze. Zaplanowane na najbliższe dni wydarzenia są odwoływane, stało się tak również z wczorajszym koncertem BARANOVSKIEGO we wrocławskim Starym Klasztorze. Sytuacja była dynamiczna, artyści rozstawili sprzęt, odbyli próbę i byli gotowi do występu. Dosłownie na półtorej godziny przed planowanym rozpoczęciem wydarzenia padła decyzja o przełożeniu koncertu na inny termin, który podany zostanie wkrótce.

BARANOVSKI, wspólnie z całym zespołem, podjął jednak decyzję o tym, że tego wieczora zagrają i zrobią tym samym miłą niespodziankę swoim fanom.
Orkiestra zawsze schodzi ostatnia – skomentował BARANOVSKI i równo o 20:00 odpalił live stream występu na swoim profilu na facebooku. Był to pełnoprawny koncert, który spotkał się z falą pozytywnych komentarzy.

Przy tej okazji warto przypomnieć o najnowszym teledysku artysty, które światło dzienne ujrzał w zeszłym tygodniu. „Sam“, bo o nim mowa, to ostatni już singiel promujący nominowany do Fryderyka debiutancki album BARANOVSKIEGO zatytułowany „Zbiór“.

ZOBACZ ZAPIS Z KONCERTU NA FACEBOOKU


Poprzednie single BARANOVSKIEGO jeden po drugim stawały się dużymi przebojami, zdobywając popularność w radiu, w serwisach streamingowych i na YouTube. Każdy z nich dodatkowo uzyskał status złotego lub platynowego singla. Największy sukces odniosła piosenka „Czułe miejsce“, która dotarła do 1. miejsca oficjalnego radiowego airplay chart czyli zestawienia najczęściej granych utworów w radiu w Polsce. Klip do singla do tej pory zaliczył ponad 11 milionów wyświetleń.

„Sam“ nie jest wprawdzie piosenką w tak oczywisty sposób przebojową jak dotychczasowe propozycje BARANOVSKIEGO, ale wśród fanów artysty uchodzi za jedną z najbardziej ulubionych na jego płycie. Ciekawostką jest, że to od niej rozpoczęła się, ale i zakończyła praca nad „Zbiorem“.

„Długo zbierałem się, żeby konkretną piosenkę uznać za pierwszą na moją płytę. W końcu nagrałem „Samego“ i poczułem, że w końcu stałem się dorosły muzycznie. Później już wiedziałem dokąd idę i pozbyłem się dawnych kompleksów związanych z moją twórczością. Pracę nad albumem zakończyłem trzy lata później, nagrywając „Samego“ w zupełnie nowej aranżacji“.

Do tej nowej wersji piosenki „Sam“ nakręcony został teledysk, za którego realizację odpowiedzialni są reżyser Krzysztof Grudziński oraz operator Filip Załuska. Znani wcześniej ze współpracy z m.in. Natalią Nykiel i Mariką (Krzysztof) oraz duetem Rysy i Piotrem Ziołą (Filip) stworzyli oszczędny, acz wysoko zaawansowany technologicznie klip, jakiego wcześniej w Polsce nie było. Sam BARANOVSKI także nie miał dotąd teledysku, w którym byłoby go tak dużo. Dosłownie.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/baranovskimusic/

Instagram: https://www.instagram.com/sir_baranovski/