„Będę Twój dziś wieczorem”, czyli Dylan w interpretacji Krzysztofa Krawczyka

Chociaż mamy dziś piątek trzynastego, nie można nazwać tego dnia pechowym dla fanów twórczości Krzysztofa Krawczyka. Zaledwie kilka godzin temu ukazał się nowy teledysk wokalisty. To ilustracja do utworu „Będę Twój dziś wieczorem”, wykonywanego oryginalnie przez Boba Dylana jako „I’ll Be Your Baby Tonight”.


Krzysztof Krawczyk powraca z nowym materiałem. Postanowił zmierzyć się z żywą legendą Boba Dylana i tak oto powstały autorskie interpretacje przebojów amerykańskiego barda w tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkego. Wszystkie te nagrania znajdziemy na krążku „Wiecznie młody”, którego premiera odbędzie się 10 listopada, lecz trwa już jego przedsprzedaż. Pierwszym zwiastunem albumu jest singiel Będę Twój dziś wieczorem” („I’ll Be Your Baby Tonight”). Ten przebój Boba Dylana z 1967 wzięło na warsztat wielu wykonawców i zespołów, w tym Norah Jones, Marianne Faithfull oraz Robert Palmer z zespołem UB40. Pora na naszą rodzimą odsłonę wielkiego hitu.Krzysztof Krawczyk planował nagranie takiej płyty od co najmniej kilku lat, gdyż „w utworach Boba Dylana odnajduje jednocześnie tajemnicę i prawdę”.


Dylan zawsze śpiewa o człowieku – mówi Krzysztof Krawczyk. – Nie przestaje mnie fascynować, jak wiele o nas wie. Potrafi wcielać się w różne role, ale jest także niezwykłym obserwatorem. Ktoś powiedział, że Szekspir wiedział wszystko o człowieku. Nie jestem pewien, czy Dylan wie wszystko, jednak nie jest to porównanie na wyrost. On sam jest człowiekiem zamkniętym, natomiast innych opisuje tak, jakby nie mieli przed nim tajemnic. Wyjątkowo pięknie opisuje też kobiety…


Tytuł albumu, „Wiecznie młody”, został wybrany tu nie bez powodu. Krzysztof Krawczyk utożsamia się bowiem z tym przesłaniem, ponieważ zarówno on sam, jak i Bob Dylan należą do tak zwanej generacji rock’n’rolla, reprezentowanej również przez Rolling Stonesów.


„Wiecznie młody” – spis utworów

 1. ODPOWIEDŹ ZNA WIATR / Blowin’ In The Wind
 2. BĘDĘ TWÓJ DZISIAJ WIECZOREM / I’ll Be Your Baby Tonight
 3. WIECZNIE MŁODY / Forever Young
 4. TAK DŁUGO CZEKA JUTRO / Tomorrow Is A Long Time
 5. O PORANEK ZA DALEKO / One Too Many Mornings
 6. BYĆ Z TOBĄ SAM NA SAM / To Be Alone With You
 7. OCH, SIOSTRO / Oh, Sister
 8. TO NIE JA, SKARBIE / It Ain’t Me, Babe
 9. CZY ZMARNOWAĆ MIŁOŚĆ CHCESZ / Is Your Love In Vain
 10. WIERZĘ W CIEBIE / I Believe In You
 11. WOLNY BĘDĘ ZNÓW / I Shall Be Released
 12. JAKBYM PUKAŁ DO NIEBA DRZWI / Knockin’ On Heaven’s Door

wszystkie piosenki: Bob Dylan, tłumaczenie Daniel Wyszogrodzki

aranżacje i kierownictwo muzyczne: Wiesław Wolnik


Zajrzyj po więcej:

strona oficjalna Krzysztofa Krawczyka 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.