BeMy coveruje Charlesa Aznavour!

BeMy to polsko–francuski zespół indierockowy, więc francuskie piosenki to dla nich pikuś. Ostatnio coverowali klasyk lat 80–tych, „Quand La Musique Est Bonne„. Tym razem na warsztat wzięli utwór „La Bohème” Charlesa Aznavour.BeMy zadebiutowali na polskim rynku muzycznym kilka lat temu, gdy wzięli udział w jednym z popularniejszych telewizyjnych show, Must Be The Music. Tam zyskali grono fanów i doszli do finału, zajmując drugie miejsce. Na jakiś czas słuch o nich zaginął, ale tylko dlatego, że pracowali nad debiutancką płytą, którą wydali w kwietniu 2016 roku. Singiel promujący album, „Oxygen”, przypomniał o zespole. Pojawiał się wielokrotnie w stacjach radiowych, zdobywał pierwsze miejsca na listach, a teledysk [który wyreżyserował znany bardzo dobrze Polakom z komedii romantycznych, Mitja Okorn] ma ponad milion wyświetleń a na koncie nagrodę na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film i nominację do Berlin Music Video Awards.

Przy promocji albumu, „Grizzlin”, stworzyli dwie akcje. Jedną z nich było zaproszenie do coveru „Oxygen” znanych gwiazd, w której udział wzięli m.in. Dawid Kwiatkowski, Sławek Uniatowski a także zagraniczni muzycy, LP i Ed Sheeran. Druga akcja była skierowana bardziej w stronę fanów, którym w podziękowaniu za milion wyświetleń teledysku zespół stworzył nagą, akustyczną wersję piosenki.

Band był nominowany do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”, występował na Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal czy Tauron Life Festival Oświęcim, zdobywając przy okazji szereg nagród od jury i publiczności. Na czele zespołu stoją bracia, Mattia i Elie Rosinscy, a w stałym składzie jest także basista, Konrad Załęski i gitarzysta, Wojtek Trusewicz. Pracują nad drugim albumem. 


Zajrzyj po więcej:

BeMy na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.